Впровадження інвестиційних проектів в агропромисловому комплексі Полтавської області

11.01.2019

Активна інвестиційна діяльність в аграрному секторі сприяє збільшенню обсягів сільськогосподарського виробництва, підвищенню прибутковості аграрних підприємств, розширенню їх виробничої діяльності та, як результат, створенню додаткових робочих місць на селі.

Згідно статистичних даних за 9 місяців 2018 року у розвиток об’єктів сільського господарства, мисливства та надання пов’язаних з ним послуг спрямовано 2,7 млрд. грн. капітальних інвестицій, у виробництво харчових продуктів, напоїв і тютюнових виробів – 750,9 млн. грн. Загальна сума інвестицій склала 3,4 млрд. грн.

В структурі загального обсягу інвестицій в економіку області сегмент розвитку об’єктів сільського господарства та пов’язаних з ним послуг становить 30,2 %.

У 2018 році в агропромисловому комплексі впроваджувалося 103 інвестиційних проекти загальною вартістю 2,4 млрд. грн. У результаті їх реалізації заплановано створити додатково понад 800 робочих місць.

Основними напрямками реалізації інвестиційних проектів (будівництво і реконструкція об’єктів) є:
- доробка та зберігання зернових культур – 53 од. ( 51,5 %);
- тваринництво – 29 од. (28,2 % );
- переробка сільгосппродукції - 16 од. (15,5 %);
- закладка багаторічних насаджень – 5 од. (4,8 %).

У 2018 році завершено впровадження 65 інвестиційних об’єктів кошторисною вартістю 2,0 млрд. грн., в тому числі 47 об’єкти в галузі рослинництва вартістю 1,8 млрд. грн.

Протягом останніх років область займає найвищі місця в Україні по валовому збору зерна. Тому одним з пріоритетних напрямків залучення інвестиційних ресурсів є будівництво нових елеваторів, а також реконструкція, модернізація та розширення діючих зерноскладів та хлібоприймальних підприємств. На сьогодні в області у сільгоспвиробників для зберігання зерна налічується 75 елеваторних комплексів та біля двох тисяч господарських складських приміщень загальною потужністю 5,8 млн. тонн.

На території Карлівського району створено Ланнівський індустріальний парк. Призначення парку - діяльність, пов’язана з переробкою сільськогосподарської сировини, харчовою промисловістю, сільгоспмашинобудуванням та обслуговуванням, а також логістикою і зберіганням.

В рамках реалізації першого етапу розвитку Ланнівського індустріального парку завершено будівництво елеватора потужністю 80 тис.тонн.

В Семенівському районі, діє асоціація «Кластер «Меди Межиріччя». Кластер об’єднав групи людей, підприємств, а також освіту і науку навколо бджолярства. Географічна концентрація організацій навколо однієї smart-спеціалізації, які одночасно конкурують і співпрацюють між собою, стає новим способом бачення економіки регіону та сільської місцевості.

У 2018 році агропромхолдинг „Астарта-Київ”, в рамках програми «Зерно Астарти» збудував на території області три елеватори, загальною потужністю зберігання 230 тис. тонн зернових та олійних культур. Це сучасні об’єкти, з повністю автоматизованими процесами приймання, очистки, сушки, зберігання і відвантаження збіжжя. Підприємства оснащені сучасними лабораторіями, які забезпечують постійний моніторинг якості зерна.