25 березня 2015 року з метою забезпечення реалізації пілотного проекту щодо впровадження аграрних розписок на території Полтавської області Департаментом агропромислового розвитку облдержадміністрації проведено нараду з представниками банків та основними постачальниками товарно – матеріальних ресурсів сільськогосподарським товаровиробникам.
В ході наради експерт Міжнародної фінансової корпорації з аграрних розписок Роман Колібаба ознайомив присутніх з основними положеннями Закону України „Про аграрні розписки”, правовідносинами, що виникають у сфері оформлення, видачі, обігу, виконання аграрних розписок, порядком їх реєстрації. Експерт підкреслив, що використання аграрних розписок має безумовні економічні переваги як для сільськогосподарських товаровиробників, так і для постачальників добрив, засобів захисту рослин, насіння, палива і т. п. Зокрема, товарна аграрна розписка дозволяє сільгоспвиробнику фінансувати виробництво сільськогосподарської продукції за рахунок продажу врожаю до його фактичного збору і знімає ризик зниження ціни на продукцію, оскільки його зобов'язання фіксується в кількості товару, а не в грошовому вираженні. У той же час фінансові аграрні розписки дозволяють постачальникам забезпечувати виконання зобов'язань за поставлений сільгоспвиробнику товар майбутнім урожаєм.
Дане питання викликало неабияку зацікавленість з боку банків та постачальників, яка вилилася в гостру дискусію. Також в ході наради було виявлено, що чимало постачальників матеріально – технічних ресурсів не знають про існування аграрних розписок або не до кінця розуміють процесу їх функціонування.
Під час проведення дискусії присутніми було окреслено ряд питань, які потребують термінового вирішення на державному рівні. Основним із них було відсутність до цього часу Методики реєстрації аграрних розписок нотаріусами. Також піднімалося питання проведення розрахунків сільськогосподарським товаровиробником в разі неотримання запланованого урожаю, росту інфляційних процесів в країні тощо.
У заключному слові директор Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Фролов С.О. відмітив, що питання, які виникають під час впровадження даного проекту, будуть ретельно вивчені та проаналізовані, і при необхідності будуть внесені відповідні законодавчі зміни. Крім того, консультації щодо впровадженню аграрних розписок, механізму їх оформлення можливо отримати за телефоном 0679427412.