Ви є тут

Онлайн-нарада з питання взаємодії пасічників з аграріями та органами місцевої влади

28.05.2020

27 травня 2020 року відбулась онлайн-нарада з питання взаємодії пасічників з аграріями та органами місцевої влади, направлена на мінімізацію кількості випадків загибелі бджіл від отруєння під час проведення польових робіт із застосуванням засобів захисту рослин.

В нараді взяли участь заступник директора Департаменту аграрної політики Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Андрій Кравченко, директор Департаменту агропромислового розвитку Сергій Фролов, перший заступник начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області Сергій Павлов та спеціалісти районних управлінь Держпродспоживслужби, представники громадських організацій, органів місцевого самоврядування, сільськогосподарських підприємств, фермерських господарств та пасічники. Загалом більше
200 учасників.

Заступник директора департаменту аграрної політики Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Андрій Кравченко підкреслив важливість даного заходу з метою недопущення випадків загибелі бджіл від отруєнь пестицидами та агрохімікатами під час обробітку сільськогосподарських угідь та дотримання норм чинного законодавства.

Голова ГС «Обласне об’єднання «Полтавський пасічник» Наталія Сенчук охарактеризувала роботу галузі бджільництва області, співпрацю пасічників та аграріїв, окремо зупинилась на причинах масового отруєння бджіл та запропонувала шляхи попередження отруєнь. Повідомила, що наразі офіційно зафіксовані випадки загибелі бджіл в Решетилівському і Кобеляцькому районах, а також відбулись отруєння в Карлівському, Оржицькому, Чорнухинському, Пирятинському, Великобагачанському, Котелевському, Полтавському, Козельщинському районах.

Перший заступник начальника головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області Сергій Павлов проінформував про кількість зареєстрованих пасік в області та заходи, які вживаються в разі виникнення випадків отруєнь та їх попередження. Також наголосив на необхідності оформлення паспорта на пасіку, обов’язкову її реєстрацію за місцем розташування, та в реєстрі потужностей операторів ринку.

В своєму виступі начальник відділу контролю за обігом засобів захисту рослин управління фітосанітарної безпеки ГУ Держпродспоживслужби в Полтавській області – Лілія Верховод підкреслила, що збереження бджіл під час проведення весняно-польових робіт є першочерговим завданням, як суб’єктів господарювання, так і органів виконавчої влади, та органів місцевого самоврядування. В області була проведена потужна роз’яснювальна робота з питань дотримання регламентів застосування пестицидів. Зосереджено увагу, що асортимент препаратів, норми застосування, кратність обробок повинні відповідати «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні» та доповненням до нього, та зауважила, що саме представники органів місцевого самоврядування є першою ланкою, яка уповноважена забезпечити дотримання вимог законодавства, так як адміністративна комісія виконавчих комітетів сільських селищних рад має юридичне право притягувати порушників до відповідальності.

Голова ПОГО «Асоціація фермерів та приватних землевласників відродження Полтавщини» Василь Бурлака запропонував посилити відповідальність за недотримання сільськогосподарськими та фермерськими господарствами діючого законодавства.

Підводячи підсумки наради директор Департаменту агропромислового розвитку Сергій Фролов в своєму виступі акцентував увагу на дотриманні агровиробниками Закону України «Про бджільництво» та необхідності внесення змін в частині посилення відповідальності за його недотримання, а також на державному рівні врегулювання обігу не зареєстрованих, заборонених в Україні засобів захисту рослин.

Називаючи ряд причин масового отруєння бджіл, звернув увагу на особливість структури посівних площ області та культур, що висіваються.

Також поінформував, що в області створена робоча група з перевірки дотримання вимог законодавства та оперативного реагування на випадки отруєння і загибелі бджіл на пасіках в господарствах всіх форм власності. За зверненням громадян членами робочої групи здійснюється виїзд до місця розташування пасіки, проводиться комісійне обстеження та визначення подальших дій зі встановлення причин отруєння.

Крім того, зауважив, що в області буде продовжено роботу з потужними агрохолдингами для налагодження позитивної співпраці та порозуміння з  пасічиками, а також дав доручення щодо запровадження гарячої лінії для отримання інформації про факти отруєння бджіл.