15 квітня 2021 року за ініціативи та підтримки учасників громадської спілки «Органічна Україна» під патронатом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України в режимі on-line розпочав роботу V міжнародний конгрес «Органічна Україна 2021».
Головне завдання конгресу - покращити ефективність роботи кожного органічного оператора, показати переваги та розкрити ризики для тих, хто вирішує про перехід на органічне виробництво та відповісти на всі питання кожного зацікавленого органічними продуктами. Модератор заходу президент ГС «Органічна Україна» - Олена Корогод-Березовська.
В згаданому заході прийняв участь заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарас Висоцький, який зауважив, що важливо надавати системні довгострокові сигнали підтримки органічних виробників , адже органіка – це майбутнє нашої країни. Дмитро Соломчук – політик, член Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики щодо органічного виробництва як пріоритету сталого економічного зростання України зазначив , що Верховна Рада буде підтримувати законопроєкти по органічному виробництві.
Щодо стану розвитку органічного виробництва та погляд центральної влади в Україні зі змістовною доповіддю виступила Валентина Заєць, начальник відділу державної політики у сфері органічного виробництва Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України про надання державної підтримки органічним виробникам у 2021 році, створення реєстрів органів сертифікації та операторів органічного виробництва.
Учасники активно обговорили питання підтримки органічного виробництва на рівні держави та регіонів. Під час дискусії регіональний органічний розвиток - можливості та перспективи своїм досвідом поділилися представники Полтавської, Львівської та Волинської областей.
Директор Департаменту агропромислового розвитку Полтавської облдержадміністрації Сергій Фролов зазначив, що на Полтавщині більше 30 тисяч га землі зайнятих під органічним виробництвом – це близько 2,0 % від орної площі полтавських сільськогосподарських угідь. Державна підтримка органічного виробництва матиме позитивний вплив не лише на оздоровлення ґрунтів, збереження біосистем, а головне на здоров’я нації.
В області прийнята Програма розвитку та підтримки аграрного комплексу Полтавщини за пріоритетними напрямками на період до 2027 року, яка передбачає підтримку органічного виробництва в загальній сумі фінансування близько 7 млн. грн., де враховані всі напрямки для виробників органічної продукції.
На думку організаторів, головне завдання Конгресу полягає в тому, щоб привернути увагу громадськості до проблем органічного виробництва, озброїти фермерів сучасними технологічними та економічними знаннями, підказати їм шляхи сертифікації, навчити маркетингу і позиціонування їхньої продукції на ринку.
Даний захід організовано в рамках швейцарсько-української програми «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України», що впроваджується Дослідним інститутом органічного сільського господарства (FiBL, Швейцарія) у партнерстві із SAFOSO AG (Швейцарія) та Німецько-українського проекту «Співпраця у галузі органічного сільського господарства».