Ви є тут

Реєстрація і зняття з обліку техніки, а також отримання посвідчень тракториста-машиніста

13.04.2017

 

З прийняттям Постанови КМУ від 28.12.2016 №1051 «Про внесення змін до деяких постанов КМУ» функції із здійснення реєстрації та обліку машин, здійснення державного нагляду (контролю) в частині експлуатації та технічного стану машин покладено на Державну службу з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

Регламент роботи працівників Головного управління Держпродспоживслужби
в Полтавській області з реєстрації, перереєстрації (зняття з обліку) тракторів
та інших самохідних машин, видача посвідчень тракториста-машиніста

 

ПІБ

Адреса

Зона обслуговування

1

Яценко Юрій Васильович
095-769-19-34

м. Полтава, вул. Міщенка, 2 оф.53

Полтавська область

2

Сільничий Олександр Миколайович
095-837-54-64

м. Полтава, вул. Міщенка, 2 оф.53

Полтавська область

3

Прокофієв Петро Васильович
066-202-85-32

с-ще. В Багачка, вул. Загороднього, 1

Великобагачанський, Миргородський, Шишацький, Решетилівський, Хорольський, Семенівський, Глобинський

4

Бражник Василь Васильович
050-955-05-43

м. Пирятин, вул. Надії, 6

Пирятинський, Чорнухинський, Лохвицький, Гребінківський, Оржицький, Лубенський

5

Борківець Василь Михайлович
066-121-84-45

с-ще. Котельва, пров. Лермонтова, 14

Котелевський, Зіньківський, Гадяцький

 

Реєстрація

Трактори та комбайни реєструються протягом семи днів на підставі заяви власника або уповноваженої ним особи. (форма заяви Наказ Мінагрополітики № 504-2009)

До заяви додаються:
1) документи, що підтверджують право власності або правомірність використання машини;
2) копії паспорта та картки фізичної особи-платника податків про присвоєння ідентифікаційного номера Державного реєстру фізичних осіб-платників податків та інших обов’язкових платників (для фізичної особи);
3) документ, що посвідчує особу представника власника та його
повноваження (у разі потреби);
4) свідоцтво про реєстрацію машини з відміткою про її зняття з обліку попереднім власником (якщо машина перебувала в експлуатації та була зареєстрована в інспекції чи іншому державному органі);
5) митна декларація на паперовому носії або її копія, засвідчена в установленому порядку – для машин, що ввезені на митну територію України та реєструються вперше;
6) висновок спеціаліста;
7) сертифікат відповідності або свідоцтво про визнання відповідності.
8) Довідки про включення до ЄДРПОУ, або витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (для підтвердження правильності найменування власника, його адреси та ідентифікаційного коду).

Нові машини реєструються після огляду інспектором. Місце огляду власник узгоджує з державним інспектором.

Власник зобов’язаний зареєструвати машину протягом 10 діб після придбання, митного оформлення або виникнення інших обставин.

Зняття з обліку машин

Документи, необхідні для зняття машини з обліку в зв’язку з відчуженням (реалізацією):
1. Заява.
2. Документ, що посвідчує особу представника власника та його повноваження (у разі потреби) – паспорт, довіреність.
3. Свідоцтво про реєстрацію машини.
4. Рішення уповноваженого органу управління власника про зняття машини з обліку (протокол зборів засновників, правління, наказ директора тощо в межах компетенції). Для підтвердження компетенції органу надається копія статуту, засвідчена в установленому порядку.
5. Копія згоди або дозволу на зняття машини з обліку відповідного суб’єкта управління майном (для державних та комунальних підприємств).
6. Письмова згода співвласників на зняття машини з обліку, що засвідчується в установленому порядку (для зняття з обліку машини, зареєстрованої з урахуванням підпункту 1 пункту 8 Порядку).
7. Рішення загальних зборів колективного сільськогосподарського підприємства про зняття машини з обліку (для зняття з обліку машини, зареєстрованої з урахуванням підпункту 2 пункту 8 цього Порядку).
8. Засвідчене в установленому порядку рішення власника або суду про ліквідацію юридичної особи (для зняття з обліку машини у зв'язку з ліквідацією юридичної особи).
9. Висновок спеціаліста з проведення обстеження машини на відповідність ідентифікаційних номерів і супровідних документів на предмет фальсифікації.
10. Довідки про включення до ЄДРПОУ, або витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (для підтвердження правильності найменування власника, його адреси та ідентифікаційного коду).

У разі зняття з обліку машини у зв’язку з відчуженням номерний знак власник здає до інспекції. У свідоцтві про реєстрацію машини робиться запис «Знято з обліку для реалізації».

Для транспортування знятої з обліку машини інспекція видає номерний знак «Транзит».

Посвідчення тракториста-машиніста

Посвідчення видається особі, яка пройшла медичний огляд у порядку, встановленому МОЗ, а також професійну підготовку, перепідготовку або підвищення кваліфікації відповідно до навчальних планів і програм та склала теоретичний і практичний іспити екзаменаційній комісії. Під час теоретичного іспиту перевіряються знання правил дорожнього руху і правил технічної експлуатації машин. Під час практичного іспиту перевіряються навички керування машинами тих категорій, які заявлені для отримання посвідчення.

Для складання теоретичного і практичного іспиту та отримання посвідчення тракториста-машиніста до інспекції подаються такі документи:
- заява від особи;
диплом кваліфікованого робітника або свідоцтво про присвоєння (підвищення) робітничої кваліфікації;
- медичну довідку встановленого зразка про придатність до керування машинами;
- дві фотокартки розміром 3x4 сантиметри, що відповідає віку особи на момент одержання нею посвідчення;
- копія картки фізичної особи-платника податків про присвоєння ідентифікаційного номера Державного реєстру фізичних осіб платників податків та інших обов'язкових платежів.

Крім зазначених документів до екзаменаційної комісії подається документ, що засвідчує особу, а для одержання дозволу на право керування машинами інших категорій також посвідчення тракториста-машиніста.

Якщо особа не склала теоретичного або практичного іспиту, то нове посвідчення їй не видається, а попереднє вилучається, і повторний іспит призначається не раніш як через 10 днів.


Заява-1

Заява-2