Ви є тут

Вимоги до проходження обов’язкового технічного контролю транспортних засобів

17.04.2019

Постановою Кабінету Міністрів України від 30 січня 2012 р. № 137 «Про затвердження Порядку проведення обов’язкового технічного контролю та обсягів перевірки технічного стану транспортних засобів, технічного опису та зразка протоколу перевірки технічного стану транспортного засобу».

Визначено:

1. Порядок проведення обов’язкового технічного контролю та обсяги перевірки технічного стану транспортних засобів (далі - Порядок) та процедуру проведення обов’язкового технічного контролю і обсяги перевірки технічного стану транспортних засобів, зареєстрованих уповноваженими органами МВС (далі - транспортні засоби), за результатами якої встановлюється їх придатність до експлуатації або неможливість експлуатації, крім таких транспортних засобів:

1) легкові автомобілі усіх типів, марок і моделей, причепи (напівпричепи) до них (крім таксі та автомобілів, що використовуються для перевезення пасажирів або вантажів з метою отримання прибутку), мотоцикли, мопеди, мотоколяски та інші прирівняні до них транспортні засоби - незалежно від строку експлуатації;

2) легкові автомобілі, що використовуються для перевезення пасажирів або вантажів з метою отримання прибутку, вантажні автомобілі незалежно від форми власності вантажопідйомністю до 3,5 тонни, причепи до них - із строком експлуатації до двох років.

Тобто, обов’язковому технічному контролю (далі - ОТК) підлягають вантажні автомобілі, таксі, автобуси і транспортні засоби, які перевозять небезпечні вантажі, а також легкові автомобілі, які використовуються в комерційних цілях, що беруть участь у дорожньому русі та пройшли державну реєстрацію, з періодичністю проведення:
автомобілі таксі -1 раз на рік
легкові автомобілі, що використовуються для перевезення пасажирів або вантажів з метою отримання прибутку -1 раз на два роки
вантажні до 3,5 тон з терміном експлуатації понад 2 роки - 1 раз на два роки
вантажні більше 3,5 тон, незалежно від строку експлуатації - 1 раз на рік
автобуси, незалежно від строку експлуатації - двічі на рік (один раз у 6 місяців)
причепи вантажного автомобіля до 3,5 тон з терміном експлуатації більше 2 років – 1 раз у 2 роки
причепи вантажного автомобіля більше 3,5 тон -1 раз у рік

Обов’язковий технічний контроль транспортних засобів здійснюють суб’єкти проведення ОТК, які мають на правах власності або користування обладнання, що дає змогу перевіряти технічний стан транспортних засобів на відповідність вимогам безпеки дорожнього руху та охорони навколишнього середовища.

На сьогодні на території Полтавської області мають акредитацію на проведення ОТК транспортних засобів:

№ п/п

Назва організації

Адреса

Контактний тел.

1

Випробувальна лабораторія ПП "АЄС СТАНДАРТ" Діільниця №8

Полтавська обл., Хорольський р-н, м. Хорол, вул. Кременчуцька, 19

0482375859, (066)184-19-20

2

Випробувальна лабораторія ПП "АБІК ЦЕНТР ДІАГНОСТИКИ"

Полтавська обл., Карлівський р-н, м. Карлівка, вул. Комарова, 4

050-708-68-12; 05346-2-20-59

3

Випробувальна лабораторія ТОВ ЗАХІДСТАНДАРТ СИСТЕМА Дільниця №30

Полтавська обл., м. Кременчук, вул. Київська, 5

 

4

Випробувальна лабораторія ТОВ ФІРМА СИГНАЛ дільниця № 7

Полтавська обл., м. Кременчук, пр-д Ярославський, 9

057-714-33-78

5

Випробувальна лабораторія ПП "АЄС СТАНДАРТ" дільниця №9

Полтавська обл., м. Полтава, Ш. Київське, 33

0482375859, (066)266-61-63

6

Випробувальна лабораторія ТОВ "ДЦ ТЗ"

Полтавська обл., м. Полтава, вул. Серьогіна, 4 (в даний час не працює)

0532-68-72-86

7

Випробувальна лабораторія ТОВ ФІРМА СИГНАЛ дільниця № 8

Полтавська обл., м. Полтава, вул. Європейська, 164

057-714-33-78

Процес проведення ОТК транспортних засобів супроводжується відеофіксацією.

По результатах проведення ОТК видається Протокол, встановленої форми.

Зміни в Порядку проведення ОТК затверджені Постановою Кабінету Міністрів України від 23 січня 2019 р. № 46 передбачають, що з 1 травня 2019 року паперовий бланк протоколу буде видаватися суб’єктами здійснення ОТК в комплекті зі самоклейною міткою радіочастотної ідентифікації. Відповідно до пункту 30.2 Правил дорожнього руху, власник транспортного засобу зобов’язаний закріпити мітку в правій верхній частині вітрового скла, з його внутрішнього боку.

Нововведення зменшить ризик фальсифікації протоколів ОТК. Також, контролюючим органам буде легше перевіряти, чи допущено певний транспортний засіб до участі в дорожньому русі: інформацію зі самоклейної мітки радіочастотної ідентифікації незабаром стане можливо зчитувати з відстані за допомогою спеціального технічного устаткування.

Зміни в порядку проведення ОТК затверджені Постановою Кабінету Міністрів України від 23 січня 2019 р. № 46, що було опубліковано 7 лютого 2019 р. та яка набуває чинності через три місяці з моменту публікації. Якщо власник транспортного засобу, що підлягає обов’язковому технічному контролю, отримав бланк протоколу ОТК до набрання чинності ПКМУ від 23 січня 2019 р. № 46, він зможе користуватися документом старого зразка до моменту закінчення строку його дії.

Дізнатися про інші зміни, затверджені ПКМУ від 23 січня 2019 р. № 46, можна за посиланням.

На сайті Головного сервісного центру МВС можна ознайомитися з мапою суб’єктів обов’язкового технічного контролю транспортних засобів (ОТК), переглянути основну інформацію про них та обрати найближчий за місцем розташування. Нагадаємо, що в Україні запроваджено фотофіксацію під час проведення обов’язкового технічного контролю транспортних засобів.

Згідно ст.121 Кодексу України про адміністративні правопорушення, - керування водієм транспортним засобом, що підлягає обов'язковому технічному контролю, але своєчасно його не пройшов, - тягне за собою накладення штрафу в розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340 грн).

Повторне протягом року вчинення будь-якого з порушень, передбачених частинами першою - третьою цієї статті, - тягне за собою позбавлення права керування транспортними засобами на строк від трьох до шести місяців або адміністративний арешт на строк від п'яти до десяти діб.Отримати додаткову інформацію та консультації можна за телефоном (044) 290-19-88 та на Фейсбук-сторінці Головного сервісного центру МВС, переглянути актуальні новини сервісних центрів МВC – на hsc.gov.ua.