Спеціальні безкоштовні онлайн курси в рамках реформи шкільного харчування, які розробило Мінагрополітики за підтримки Держпродспоживслужби та проекту EU4SaferFood, пройшло вже майже 4000 користувачів. Реформа шкільного харчування ініційована першою леді України Оленою Зеленською.
Навчання включає два курси: базовий “Практичні аспекти виконання закладами освіти вимог харчового законодавства” та поглиблений “Впровадження у харчоблоках закладів освіти процедур, заснованих на принципах НАССР”.
Курси призначені для:
-
керівників та засновників навчальних закладів;
-
працівників, які відповідають за розробку та впровадження процедур на основі принципів системи НАССР у їдальнях шкіл та дитячих садків;
-
персоналу, який обробляє, готує або подає їжу у їдальнях шкіл та дитячих садків, а також обробляє та готує їжу в інших установах для шкільних і дитячих їдалень;
-
батьків, які цікавляться системою шкільного харчування.
Під час навчання учасники отримають відповіді на такі питання:
- які вимоги харчового законодавства до організації харчування в закладах освіти?
- з якими нормативними актами в сфері безпечності харчових продуктів треба ознайомитися?
- як раціонально розподілити обов’язки між усіма зацікавленими організаціями?
- як уникнути непотрібних затрат коштів та часу?
- як правильно організувати та вести документування?
- програми-передумови (гігієнічні вимоги) – як впровадити і хто за що відповідає?
- які особливості застосування принципів НАССР у закладах освіти?
Після завершення базового курсу учасники, які успішно склали тестування отримають сертифікат. Він також дасть можливість продовжити навчання на поглибленому курсі.
Курси доступні постійно для всіх бажаючих. Зареєструватися на них можна за посиланням.
Довідково. Реформа шкільного харчування – це комплекс заходів, спрямованих на удосконалення та модернізацію системи харчування в українських навчальних закладах. Головна мета реформи – забезпечити якомога більше дітей здоровим та якісним харчуванням через переформатування чинної системи, сформувати здорові харчові звички, популяризувати ідею здорового харчування серед українців. Реформу розпочато у 2020 році з ініціативи першої леді Олени Зеленської та за підтримки профільних міністерств, державних установ, міжнародних партнерів, українських фахівців та громадських активістів.