Ви є тут

Сільський зелений туризм Полтавщини

01.03.2021

 

В Україні сільський зелений туризм набирає стрімких оборотів і з кожним роком стає все більш популярним. Українське село стає привабливим місцем для туристів, які бажають з'єднатися з природою, покуштувати національні страви, познайомитися з місцевими звичаями і традиціями, природними пам'ятками тощо.

Суб’єкти господарювання, які надають послуги сільського зеленого туризму

Туристичні маршрути Полтавщини

Сільський зелений туризм стимулює розвиток селянських господарств, які займаються зеленим туризмом, відкриває можливості для поліпшення наповнюваності бюджетів місцевих органів самоврядування, активізує місцевий ринок праці, розширює сферу зайнятості сільського населення, позитивно впливає на економіку та екологію районів України, сприяє відродженню, збереженню та розвитку місцевих народних звичаїв, промислів, пам'яток історико-культурно ї спадщини.

Департамент агропромислового розвитку облдержадміністрації здійснює заходи з реалізації обласної Програму розвитку та підтримки аграрного комплексу Полтавщини за пріоритетними напрямками на період до 2027 року. Одним із заходів якої є „Кредитування фермерських господарств, сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів та фізичних осіб-підприємців”, де передбачено надання фінансової підтримки у вигляді кредиту учасникам Програми – переможцям конкурсу бізнес-планів із здійснення діяльності в агропромисловому комплексі на платній (3% річних) та зворотній основах. Фінансова підтримка суб’єктам господарювання надається на витрати, пов’язані із розвитком сільського зеленого туризму, у розмірі до 500,0 тис. грн. терміном до 5 років і з відстроченням повернення основної суми зобов’язання до одного року з урахуванням передбачених бізнес-планом термінів повернення кредиту.

Спільно з Департаментом агропромислового розвитку, в рамках дії державної та обласної програм, Полтавська обласна сільськогосподарська дорадча служба може провести навчальні семінари, надати консультації та підвищити рівень знань суб’єктам господарювання, які здійснюють діяльність у сільській місцевості та сільському населенню щодо розвитку сільського зеленого туризму, як напряму диверсифікації сільськогосподарського виробництва та розвитку сільських територій (телефон для довідок: (0532) 61-15-27).