День поля

12.06.2024

12 червня 2024 року Департаментом агропромислового розвитку спільно з Полтавською державною сільськогосподарською дослідною станцією ім. М.І. Вавилова в с. Степне Полтавського району було проведено День поля.

У заході взяли участь керівники та агрономи сільськогосподарських і фермерських господарств Полтавської області, студенти Полтавського державного аграрного університету та Фахового коледжу управління, економіки і права ПДАУ.

Зі вступним словом виступили заступник директора Департаменту агропромислового розвитку Олег Палій та директор дослідної станції Михайло Сокирко. Олег Палій зазначив про важливість проведення даних заходів для розвитку селекції та виявлення потенційно найкращих сортів та гібридів, які підходять для умов Полтавської області.

Під час проведення заходу учасники оглянули демонстраційні полігони озимих та ярих сільськогосподарських культур, на яких були представлені різні сорти пшениці, ячменю, жита, тритикале селекції наукових установ України, зокрема Полтавського державного аграрного університету, Інституту рослинництва ім. В.Я. Юр’єва НААН, ННЦ «Інститут землеробства» НААН, Миронівського інституту пшениці ім. В.М. Ремесла, Селекційно-генетичного інституту НЦНС.

Провідними фахівцями та представниками розробників сортів було надано вичерпні роз’яснення щодо кількісних та якісних показників кожного сорту.

Присутні на заході агровиробники зацікавились представленими сортами та виявили бажання придбати їх для посіву у своїх господарствах.