24 квітня 2015 року з метою забезпечення реалізації пілотного проекту щодо впровадження аграрних розписок на території Полтавської області Департаментом агропромислового розвитку облдержадміністрації проведено наради з нотаріусами, які підключені до державного реєстру «Аграрні розписки», а також з представниками банків та основними постачальниками товарно – матеріальних ресурсів сільськогосподарським товаровиробникам.
Наради по впровадженню аграрних розписок вже стали традиційними в Департаменті агропромислового розвитку облдержадміністрації.
В ході наради керівник Проекту IFC з аграрних розписок Рабенко С.Л. та експерт проекту Колібаба Р.О. ознайомили присутніх із станом законодавчого регулювання аграрних розписок. Було відмічено, що з часу останньої наради, яка була проведена 25 березня 2015 року, Мінюст дав роз’яснення щодо особливостей посвідчення нотаріусами аграрних розписок, НБУ – роз’яснення щодо роботи банків з аграрними розписками.
Учасники наради обговорили причини затримки із реєстрацією аграрних розписок та можливі шляхи їх вирішення.
Представники банків повідомили, що ними розроблений пакет документів і вони готові для роботи з ними.
Під час проведення дискусії присутніми було окреслено ряд питань, які потребують термінового вирішення на державному рівні. Особлива увага була наголошена на врегулюванні механізмів оподаткування операцій з аграрними розписками, особливостей їх примусового виконання, врегулювання питань бухгалтерського обліку та поручительства банків, встановлення для банків нормативів та ставок резервування по операціях з аграрними розписками.
На сьогодні в області оформлені 5 аграрних розписок: 4 в Пирятинському районі та 1 в Зінківському районі на суму біля 17 млн. грн. Робота в цьому напрямку продовжується.