Ви є тут

Підвищення кваліфікації зоотехнічної та ветеринарної служби області

11.03.2016

10 березня 2016 року на базі Полтавської державної аграрної академії Департаментом агропромислового розвитку облдержадміністрації організовано проведення навчання (підвищення кваліфікації) спеціалістів галузі тваринництва управлінь (відділів) агропромислового розвитку райдержадміністрації, головних державних інспекторів ветеринарної медицини в районах, містах області, спеціалістів зоотехнічної служби суб’єктів племінної справи у тваринництві. В заході прийняли участь близько 60 фахівців.

На початку занять хвилиною мовчання вшанували пам'ять в зв’язку з передчасною смертю начальника Головного управління ветеринарної медицини, Головного державного ветеринарного інспектора в Полтавській області, доцента кафедри анатомії та фізіології сільськогосподарських тварин Полтавської державної аграрної академії, заслуженого працівника ветеринарної медицини України Аранчія Сергія Васильовича.

Розпочав навчання зі вступного слова Палій Олег Борисович – заступник директора Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації. Він доповів про  підсумки роботи галузі тваринництва за 2015 рік та пріоритетні завдання на 2016 рік. Від керівництва Полтавської державної аграрної академії зі вступним словом виступив Опара Микола Миколайович – професор кафедри землеробства і агрохімії. Також зі змістовними лекціями виступили науковці академії та Інституту свинарства і агропромислового виробництва, поділились досвідом керівники підприємств області, зоотехніки господарств та представники фірм - постачальників товарів для сільського господарства.

Основними напрямами навчання (підвищення кваліфікації) стали:
- новітні високоефективні технології годівлі (відгодівлі) та утримання сільськогосподарських тварин;
- сучасні методи лабораторної діагностики інфекційних хвороб тварин, контролю показників безпечності та якості в сировині та готових харчових продуктах, кормах, комбікормах;
- селекційно – племінна робота в галузі тваринництва;
- зміни у законодавстві щодо порядку проведення ідентифікації, реєстрації та переміщення сільськогосподарських тварин;
- розвиток сільськогосподарських кооперативів та міні-ферм в особистих селянських господарствах;
- зміни у законодавстві стосовно впровадження системи НАССР підприємствами - виробниками харчових продуктів;
- профілактика інфекційних хвороб худоби та птиці, попередження розповсюдження вірусу африканської чуми свиней на території Полтавської області.

Наприкінці заходу спеціалісти мали змогу поспілкуватися з науковцями, керівниками обласних служб, головними зоотехніками кращих господарств області, представниками фірм з метою обміну досвідом, одержанням рекламної інформації для досягнення високих виробничих показників в подальшій роботі. Крім того, всі учасники одержали посвідчення Полтавської державної аграрної академії про підвищення кваліфікації.