Ви є тут

Республіканська селекторна нарада

06.04.2016

05 квітня 2016 року під головуванням першого заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Я.В. Краснопольського відбулася республіканська селекторна нарада з питання «Підсумки роботи галузі тваринництва за 2015 рік та прогнозні показники розвитку у 2016 році».

В нараді взяв участь заступник голови облдержадміністрації Р.І. Товстий, заступник директора Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації О.Б. Палій, крім того прийняли участь: в.о. начальника Головного управління ветеринарної медицини в Полтавській області Ю.В. Олєніч, начальник Головного управління статистики Л.В. Калашник, керівник ДП «Агенство з ідентифікації і реєстрації тварин» Ю.В. Пашко, заступник голови  обласної асоціації фермерів В.М. Бурлака. В районах області були запрошені: профільний заступник голови райдержадміністрації, начальник та спеціаліст галузі тваринництва управління (відділу) агропромислового розвитку райдержадміністрацій, головний ветеринарний лікар району, начальник районного управління статистики.

Директор Департаменту тваринництва Мінагрополітики М.М. Кваша підвів підсумки роботи галузі тваринництва регіонів України за 2015 рік та оприлюднив прогнозні показники розвитку в 2016 році, зазначив, що тваринництво – одна з важливих галузей сільського господарства, яка визначається високою часткою у виробництві валової продукції, великим впливом на економічну ситуацію в Державі. Тому, звернув увагу на ряд областей, де допущено зменшення показників тваринництва та відзначив області, де спостерігається їх збільшення. Крім того, було обговорено державну підтримку галузі тваринництва на 2016 рік, а саме 50 млн. грн., які передбачені на часткове відшкодування вартості придбаних тварин.

Заступник директора Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації О.Б. Палій підвів підсумки роботи галузі тваринництва області та наголосив на основних завданнях на 2016 рік, зокрема:
- відновлення будівництва та реконструкції тваринницьких ферм і комплексів, які було призупинено в 2015 році;
- впровадження сучасних прогресивних технологій кормовиробництва;
- співпраця з суб’єктами племінної справи області, організація селекційно-племінної роботи, раціональної системи відтворення стада (семінари, підвищення кваліфікації працівників задіяних в тваринництві, обмін досвідом, впровадження законів і нормативно-правових актів та ін.);
- розвиток спеціальних сировинних зон для забезпечення якісним  молоком підприємств з виробництва дитячого харчування;
- поступове переведення виробництва продукції тваринництва в індивідуальному секторі на більш високий організаційний рівень шляхом впровадження Програми розвитку аграрного комплексу Полтавщини за пріоритетними напрямками на період до 2020 року;
- забезпечення благополучної епізоотичної ситуації, попередження розповсюдження вірусу африканської чуми свиней, забезпечення належного ветеринарного обслуговування тварин.