Ви є тут

100 років з дня заснування Дослідної станції лікарських рослин

14.07.2016

14 липня 2016 року одній з найстаріших наукових установ України Дослідній станції лікарських рослин Інституту агроекології і природокористування НААН виповнилось сто років.

ДСЛР вперше була закладена в 1916 році в м. Лубни Полтавської області. З початку її існування проводилось інтродукційне вивчення рослин, встановлювалася можливість вирощування їх в ґрунтово-кліматичних умовах Полтавщини. Після перенесення ботанічного розсадника з Лубен до с. Березоточа у 1925 році кількість видів в ньому значно зросла. Так в 1925 році вирощувалося 67, 1928 –103, 1940 –250, 1948 –614 видів. В цей період проводилось вивчення біології насіння, визначалась маса 1000 насінин, встановлювалась залежність схожості насіння від погодних умов року та строків збереження. Рівень вивчення окремих лікарських рослин визначався потребою аптечної мережі та фармацевтичної промисловості. Колекція поповнювалася на той період в основному дикорослим матеріалом, який збирався під час експедицій по Україні, Росії, Білорусі, країнах Балтії і Кавказу, деякі сорти та зразки отримували за рахунок обміну з різними науковими установами. Ботанічний розсадник декілька раз переживав реконструкцію. В 1953 році рослини були згруповані за фармакологічною дією. Остання реконструкція проводилась в 2004-2006 роках із збереженням принципу розташування лікарських рослин у ботанічному розсаднику.

Серед почесних гостей з вітальними словами з нагоди 100 річчя ДСЛР виступили президент Національної академії аграрних наук Гàдзало Я. М., академік-секретар відділення землеробства, меліорації та механізації НААН Камінський В.Ф., директор Департаменту агропромислового розвитку Полтавської облдержадміністрації Фролов С.О., голова Лубенської райдержадміністрації Качаненко Т.П., голова Лубенської районної ради Угляниця Г.М., директор Інституту агроекології і природокористування НААН Фурдичко О.І., які вручили працівникам ДСЛР грамоти та нагороди.

Завершив святкову частину привітальними словами настоятель Свято-Покровського храму с. Березоточа протоієрей Роман Кулінич, а Березотіцький народний хор «Мрія» виконав дві композиції на честь ювілярів та проспівав усім присутнім «Многая Літа».

Після урочистого засідання гості ознайомилися з колекцією ботанічного розсадника, відвідали демонстраційний полігон сортового ресурсу ДСЛР та дослідні ділянки селекційно-насінницької сівозміни.