Ви є тут

Впровадження агрострахування в області

06.10.2016

На сьогодні в Україні рівень страхування посівів та майбутнього врожаю складає менше 5%. Основні фактори, які зумовлюють низький рівень розвитку цього механізму – складність страхових процедур та загальна недовіра сільгосптоваровиробників до страхових та фінансових установ.

На думку Міністерства аграрної політики та продовольства України має бути сформована модель, яка б була ефективною для українського АПК. Впровадження страхових продуктів, які нададуть товаровиробникам надійний захист від ризиків зниження врожайності, стимулюватиме зростання ефективності агровиробництва. Це також може частково компенсувати проблеми фермерів із доступом до фінансування.

Департаментом агропромислового розвитку облдержадміністрації за підтримки Проекту „Розвиток фінансування аграрного сектору в Європі та Центральній Азії” Міжнародної фінансової корпорації (IFC, Група Світового банку) з 3 по 7 жовтня 2016 року проводиться інформаційно-просвітницька кампанія для сільськогосподарських товаровиробників Полтавської області з питань агрострахування в Диканському, Гадяцькому, Зіньківському, Кобеляцькому, Козельщинському, Лохвицькому, Лубенському, Оржицькому, Шишацькому та Чорнухинському районах.

Мета інформаційно-просвітницької кампанії – підвищити обізнаність та покращити навички агровиробників щодо страхування сільськогосподарських культур. В заходах приймуть участь представників компанії ТОВ „Сингента”, „Креді Агріколь Банк” та страхової компанії „АХА Страхування”.

4 жовтня такий захід відбувся в Лохвицькій райдержадміністрації. Аграрії ознайомилися з пілотним проектом „Креді Агріколь Банку” згідно з яким планується компенсація 50 % страхового платежу.