24 та 25 листопада 2016 року відбулося урочисте відкриття двох сімейних ферм європейського зразка, створених у рамках Проекту USAID/Партнерство заради інновацій: «Розвиток сімейних ферм, об’єднаних в сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи», що виконується МБФ «Добробут громад» в партнерстві з Данон-Україна, ДОГО «Сільськогосподарська консультаційна служба» та ОСОК «Господар» за співфінансування «Данон Екосистем» Фонду, Heifer International та проекту Уряду Канади. Проект виконується за підтримки Міністерства аграрної політики та продовольства України.
24 листопада в с. Денисівка Оржицького району відкрита сімейна ферма родини Сергієнко/Шаповаленко та 25 листопада в с. Сухорабівка Решетилівського району відкрита сімейна ферма родини Жванко.
В урочистому відкритті прийняли участь: заступник голови Полтавської обласної державної адміністрації Р.І. Товстий, директор Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації С.О. Фролов, голови райдержадміністрацій, керівники структурних підрозділів з питань агропромислового розвитку райдержадміністрацій, власниками сімейних ферм, голови сільських рад, голови об’єднаних територіальної громади та представники ЗМІ.
Сімейні ферми, що відкрилися, створені на базі домогосподарств членів сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів (СОК) «Молочний Світанок». Планується, що створені на базі СОК сімейні ферми, кожна з яких розрахована на 20 голів ВРХ зі встановленими танкерами охолоджувачами, забезпечать стабільне виробництво і постачання молока першого ґатунку через СОК «Молочний Світанок». Завдяки покращенню умов утримання тварин, а саме: автоматичній системі поїння корів, якісним системам вентиляції повітря та освітлення, автоматизованому доїнню, а також застосуванню гумових килимків для комфорту тварин, продуктивність поголів’я ферм зросте як мінімум на 15-25%. Дані поліпшення нададуть змогу родині, навіть утримуючи більшу кількість корів, зменшити загальні витрати часу на роботу у господарстві, а також значно покращити умови праці дорослих членів родини, особливо жінок. Завдяки збільшенню об’ємів заготівлі молока та підвищенню його якості, родини зможуть суттєво підвищити власні доходи.
Сімейні ферми родин Сергієнко/Шаповаленко та Жванко отримали в рамках Проекту декілька високопродуктивних нетелей й за умовами договору передадуть перший приплід жіночої статі іншій сімейній фермі, що є членом кооперативу.
Родини Сергієнко/Шаповаленко також стали учасниками обласної Програми розвитку та підтримки аграрного комплексу Полтавщини за пріоритетними напрямками на період до 2020 року і отримають компенсацію за придбану доїльну установку та кормоподрібнювач.
З початку впровадження Проекту USAID/Партнерство заради інновацій: «Розвиток сімейних ферм, об’єднаних в сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи», у створення сімейних ферм родин Сергієнко/Шаповаленко та Жванко було інвестовано більше 900,0 тис. грн. В рамках цього Проекту на Полтавщині, до червня 2017 року, буде завершено будівництво як мінімум 5 сімейних ферм.
Власники сімейних ферм, створених в рамках проекту, використовуючи надійний канал збуту виробленої молочної продукції, справедливу ринкову ціну, можливість підвищити рівень знань та навичок, також стануть навчальними майданчиками для інших потенційних сімейних фермерів Полтавської області.