22 грудня 2016 року Департаментом агропромислового розвитку облдержадміністрації спільно з Проектом «Аграрні розписки в Україні» Міжнародної фінансової корпорації (IFC, Група Світового банку) проведено нараду, на якій були підведені підсумки роботи 2016 року та окреслені напрямки подальшої співпраці у 2017 році.
На нараду були запрошені представники банківських установ та постачальників товарно – матеріальних ресурсів сільськогосподарським підприємствам.
На початку наради директор Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Фролов С. О. підвів підсумки роботи в напрямку запровадження аграрних розписок на території області. За перший рік впровадження пілотного проекту в області було оформлено 10 аграрних розписок з яких: 9 товарних та 1 фінансова на суму близько 40 мільйонів гривень. Всі аграрні розписки були погашені своєчасно.
В цьому році на Полтавщині продовжувалась активна тренінгова та інформаційна кампанії по впровадженню механізму застосування аграрних розписок.
Досвід, отриманий під час роботи проекту, дав можливість поширити його ще на сім областей – Вінницьку, Миколаївську, Сумську, Тернопільську, Харківську, Хмельницьку та Черкаську. Виробники цих регіонів у 2016 році також отримали доступ до кредитування за допомогою аграрних розписок.
На сьогодні у відкритому Реєстрі аграрних розписок зареєстровано 65 аграрних розписок.
Департаментом запроваджено постійний моніторинг щодо застосування аграрних розписок в області.
В поточному році в області оформлено 9 аграрних розписок (4 фінансові та 5 товарних) на суму понад 67 млн. грн. Дві аграрні розписки на сьогодні вже погашено.
Запровадження аграрних розписок дає можливість сільгоспвиробникам залучити додаткові кошти для подальшого розвитку.
Присутні на нараді представники банків відмітили, що в поточному році проведено навчання банківських представників щодо впровадження фінансових аграрних розписок.
Було відмічено, що робота банків в 2017 році буде націлена на кредитування малих та середніх сільськогосподарських виробників, які мають в оренді від 500 га до 5,0 тис. га. Бюджет на данні кредити банківськими установами закладений.
Постачальники товарно – матеріальних ресурсів також відмітили, що до цього часу не користувалися аграрними розписками, але механізм їх застосування простий і надійний. Аграрні розписки дадуть змогу забезпечити своєчасні та повні розрахунки сільськогосподарських товаровиробників за отримані в борг ресурси.
Наприкінці наради директор Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації висловив надію на подальшу співпрацю банків, постачальників та виробників, яка дасть змогу залучити додаткові оборотні кошти та покращити рівень сільськогосподарського виробництва.