Ви є тут

У Полтавському товаристві сільського господарства обговорили перспективи органічного руху

12.01.2017

11 січня 2017 року в Центрі органічного землеробства ПП «Агроекологія», с. Покровське Шишацького району, відбулися «Різдвяні зустрічі» прихильників органічного руху на Полтавщині, ініційованих Громадською спілкою «Полтавське товариство сільського господарства».

У «Різдвяних зустрічах» прийняв участь перший заступник голови Полтавської облдержадміністрації А.А. Пісоцький, який високо оцінив роботу Громадської спілки «Полтавське товариство сільського господарства» та запевнив у підтримці її діяльності облдержадміністрацією та депутатським корпусом. Також прийняли участь представники місцевих органів влади, сільгоспвиробники, науковці, громадські активісти, працівники мас-медіа, об’єднані спільною метою – розвитку органічного виробництва, як основи збереження навколишнього природного середовища та захисту здоров’я людей.

З вітальним словом виступив директор Департаменту агропромислового розвитку С.О. Фролов, який у своєму виступі зазначив:

Ми зібралися сьогодні в Центрі органічного землеробства, засновником і ідеологом якого є голова Полтавського товариства сільського господарства С.С. Антонець.

Саме метою діяльності Громадської спілки «Полтавське товариство сільського господарства» є сприяння сталому виробництву органічних продуктів харчування як основи збереження здоров’я населення та формування культури здорового харчування. Без збереження наших унікальних чорноземів цього досягти неможливо.

Всупереч загальнодержавній тенденції в ПП «Агроекологія» протягом останніх 20 років рівень родючості ґрунту практично не змінюється. Грунти, що знаходяться в землекористуванні господарства високо структурні, мають стабільну нейтральну кислотність, вміст гумусу є також стабільним і становить в середньому 5,24 відсотка при середньо обласному показнику 3,43 відсотка. Вони не забруднені важкими металами та залишками пестицидів.За декілька десятків років земля в «Агроекології» очистилась від хімічного «негативу», перетворилась на живий організм, який постійно відновлюється.

Аграрії Полтавщини поступово стають на шлях органічного виробництва. За останнім моніторингом вже 16 сільськогосподарських та переробних підприємств мають відповідні органічні сертифікати.

Поєднання органічного виробництва із збереженням в чистоті навколишнього середовища зробить Полтавщину краєм високої екологічної культури.

Нам необхідно пам’ятати, що потенціал наших чорноземів унікальний, але ми надто швидко його вичерпуємо.

Забруднення навколишнього середовища, виснаження ґрунтової родючості, зменшення біологічної різноманітності, збільшення вмісту двоокису вуглецю в атмосфері, глобальне потепління – небезпеки, до яких сільське господарство має пряме відношення. В Полтавській області за рік вноситься до 100 тис. тонн д. р. мінеральних добрив та до 3,5 тис. тонн хімічних засобів захисту рослин.

Тому серед чисельних завдань органів влади, зокрема Департаменту АПР, в пріоритеті повинен бути поступовий перехід до органічного землеробства шляхом обмеження застосування хімічних засобів, збільшення внесення органічних добрив за рахунок розвитку тваринницької галузі, застосування сидератів, впровадження елементів біологізації землеробства, належний державний контроль та відповідальність за стан земельних ресурсів.

В 20016 році Департаментом агропромислового розвитку облдержадміністрації спільно з в області проведено два регіональних Форуми «Органічна Україна 2016»: органічне виробництво як стратегія розвитку сільських територій. Останній показав не аби яку зацікавленість наших аграріїв в цьому напрямку.

В 2016-му за ініціативи Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації обласною радою прийнята Програма підтримки аграрного сектору області де серед пріоритетів вперше з’явився напрямок органічного виробництва і вже два підприємства отримали компенсацію за сертифікацію органічної продукції. До речі інші напрямки Програми (садівництво, бджільництво, кооперація) були також в пріоритетах діяльності Полтавського сільськогосподарського товариства 150 років тому. Хотілось щоб ці напрямки були в полі зору і нашого Товариства.

Громадська спілка Полтавське товариство сільського господарства утворена на підставі рішення Установчих зборів засновників 18 вересня 2015 року, до 150-річчя від дня заснування однойменного товариста.

Засновниками спілки є: ПП «Агроекологія» Шишацького, ФГ «Еко Маяк» Котелевського, ТОВ АФ ім. Довженко Шишацького і ПП «Білоцерківська агропромислова група» Великобагачанскього районів, а також агропромхолдинг «Астарта-Київ» та Полтавська державна аграрна академія.

Голова спілки – Антонець Семен Свиридонович, засновник ПП «Агроекологія» Шишацького району.

Головною метою даної спілки є сприяння розвитку ефективного землеробства і тваринництва в Україні з метою підтримання і поширення на внутрішньому ринку та на міжнародній арені іміджу України як виробника безпечної екологічно чистої сільськогосподарської продукції, вирощеної за технологіями природнього відтворення родючості ґрунтів та розкриття біологічного потенціалу рослин без надлишкової агрохімічної стимуляції, задоволення суспільних інтересів у агроекологічній сфері. Також Спілка ставить перед собою мету популяризувати концепцію органічного землеробства як науково та економічно обґрунтованого напряму розвитку, що спирається на багаторічну історію досліджень і практики в українському сільському господарстві.