Ви є тут

Підвищення кваліфікації агрономічних служб області

21.02.2017

21 лютого 2017 року на базі Полтавської Державної аграрної академії Департаментом агропромислового розвитку облдержадміністрації проведено навчання спеціалістів агрономічних служб області, управлінь (відділів) агропромислового розвитку РДА, головних агрономів насіннєвих господарств, спеціалістів з контролю у сфері насінництва та відділу контролю за обігом засобів захисту рослин управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області, спеціалістів дослідної станції ім. М.І. Вавилова, завідувачів лабораторій та агрономів Полтавського обласного державного центру експертизи сортів рослин.

Відкрив даний захід Палій Олег Борисович – заступник директора Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації. Він доповів про основні досягнення аграрної галузі області за минулий рік, що Полтавською областю збережено лідируючі позиції в державі по інтенсивності ведення галузі рослинництва та виробництву зернових культур. Подякував присутнім за ці вагомі результати.

На даному заході було розглянуто основні моменти впровадження новітніх інтенсивних технологій вирощування сільськогосподарської продукції, особливості чергування культур в сівозмінах, впровадження систем органічного землеробства, особливості закладення та догляду за багаторічними насадженнями в умовах недостатнього зволоження.

Особлива увага була приділена стану озимих культур та рекомендаціям по догляду за ними в умовах цього року, підготовці до проведення комплексу весняно-польових робіт та кредитуванню сільськогосподарських товаровиробників в тім числі таким методом як аграрні розписки.

Вданому заході прийняли участь біля 115 фахівців області.

Виступили також Опара Микола Миколайович – професор кафедри землеробства і агрохімії Полтавської ДАА – зупинивсь на науково обґрунтованій структурі посівних площ та основних аспектах внесеня органічних та мінеральних добрив.

Кочубей Олександр Васильович- генеральний директор ТОВ «Полтава-насіння» – висвітив основні критерії підбору сортів та гібридів сільськогосподарських культур в умовах недостатнього зволоження та потепління клімату.

Писаренко Віктор Микитович – завідувач кафедри екології, доктор с/г н., професор Полтавської ДАА – охарактеризував основні моменти виробництва органічної продукції.

Гангур Володимир Васильович – заступник директора Інституту свинарства і АПВ НААН – оцінив стан посівів озимих культур та вибір оптимальних подальших кроків по їх догляду.

Остапенко Людмила Олексіївна – заступник начальника Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області – доповіла про земельні відносини в агропромисловому комплексі, проведення земельних аукціонів.

Брегеда Сергій Григорович – заступник директора Полтавської філії ДУ «Держгрунтохорона» - охарактеризував динаміку вмісту гумусу в господарствах Полтавської області.

Цінченко Віталій Петрович – голова правління «Асоціації розвитку інтенсивного садівництва Полтавщини» – доповів про розвиток інтенсивного садівництва на Полтавщині та умови державної підтримки розвитку садівництва та ягідництва.

Колібаба Роман Орестович – експерт проекту «Аграрні розписки в Україні» Група Світового Банку – розповів про аграрні розписки – як новий метод кредитування сільського господарства.

Уткін Юрій Вікторович – доцент кафедри економічної кібернетики та інформаційних технологій ПДАА, к.т.н., доцент – зупинивсь на основних моментах підтримки діяльності агронома засобами сучасних інформаційно-комунікаційних систем в умовах переходу до цифрової економіки.