Ви є тут

Нарада щодо діяльності ТОВ „Сільські традиції”

31.03.2017

31 березня 2017 року в Полтавській обласній державній адміністрації за участю голови облдержадміністрації В.А. Головка, заступника голови облдержадміністрації Р.І. Товстого відбулася нарада щодо діяльності ТОВ „Сільські традиції” Кобеляцького району.

В нараді прийняли участь: директор Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації, начальник Державної екологічної інспекції у Полтавській області, директор Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації, начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області, в.о. начальника управління Держпродспоживслужби в Кобеляцькому районі, заступник начальника Головного управління Національної поліції в Полтавській області, голова Кобеляцької райдержадміністрації, голова Білицької селищної ради заступник директора ТОВ „Сільські традиції”, представники громадськості.

Під час діяльності свинокомплексу місцеве населення виявило занепокоєння з приводу порушень підприємством норм екологічної безпеки: розповсюдженням смердючого запаху, забрудненням питної води, відсутністю на свинокомплексі очисних споруд, вивезенням рідкого гною на поля, розведенням свиней понад запроектованої потужності.

В середньому на свинокомплексі утримувалось понад 50,0 тис. голів свиней.

З метою перевірки дотримання норм екологічної безпеки та вимог природоохоронного законодавства товариством з обмеженою відповідальністю „Сільські традиції” в селищі Білики робочою групою на чолі із заступником голови Полтавської облдержадміністрації Товстим Р.І. у складі представників Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації, Управління ветеринарної медицини в Кобеляцькому районі, Головного управління Держсанепідслужби в Полтавській області, Державної екологічної інспекції в Полтавській області, Департаменту екології та природних ресурсів, депутатів обласної ради, керівництва Кобеляцького району та представників громадськості в 2014-2016 роках відбулось ряд виїзних засідань на свинокомплекс щодо дотримання норм екологічного законодавства ТОВ „Сільські традиції”, зокрема проведено:

- зустріч робочої групи з громадськістю за участю представника проектної організації ТОВ „Інтерпроект GMBH”, директора ТОВ „Промекобуд”, керівника представництва ТОВ „БД Агрікалче (Україна)”, старшого наукового співробітника Інституту свинарства та агропромислового виробництва НААН з метою проведення реконструкції очисних споруд;

- залучення Головним управлінням ветеринарної медицини в Полтавській області представників німецької фірми „ХАКА”, які спеціалізуються на питаннях вентиляції  і обладнання мікроклімату в тваринницьких приміщеннях. Проведено обстеження комплексу та очисних споруд, після чого відбулись переговори між директором фірми „ХАКА” та адміністрацією свинокомплексу ТОВ „Сільські традиції”;

- робоча поїздка на комплекс ТОВ „Агропрайм Холдинг” (м. Ізмаїл, Одеська область) за участю заступника голови облдержадміністрації Товстого Р.І. та керівників Головного управління ветеринарної медицини у Полтавській області, Департаменту агропромислового розвитку, Інституту свинарства та агропромислового виробництва НААН, директора та інженера ТОВ „Сільські традиції”, представників громадськості, депутатів Білицької селищної ради з метою вивчення досвіду будівництва очисних споруд, утилізації відходів, каналізаційного газу та їх впливу на населені пункти, що знаходяться поряд із свинокомплексом. Проект будівництва очисних споруд холдингу пройшов погодження в Інституті свинарства та агропромислового виробництва НААН. Після поїздки було вирішено розробити технічне рішення щодо проведення реконструкції системи очистки повітря на свинокомплексі. Для цього були проведені переговори та заключні відповідні домовленості з Інститутом свинарства та агропромислового виробництва НААН;

- наради у голови облдержадміністрації за участю контролюючих служб, профільних департаментів, керівників правоохоронних органів, представників Білицької громади, керівництва свинокомплексу.

Проте, у визначені переговорами строки, усунення порушень керівництвом свинокомплексу не було здійснено, що викликало категоричну позицію жителів селища та блокування роботи підприємства з серпня місяця 2016 року, шляхом перекриття під’їздів до ТОВ „Сільські традиції” припинено завезення комбікормів, що спричинило падіж свиней, викликаний голодом.

15 серпня 2016 року головою облдержадміністрації на апаратній нараді дано доручення створити біля ТОВ „Сільські традиції” постійний пункт екологічного контролю. Головою Кобеляцької райдержадміністрації Шевченко Т.В. затверджено графік щоденних чергувань спеціалістів на пункті, яким передбачались такі заходи: контроль за рухом поголів’я та завезенням кормів на територію підприємства, контроль за викидом забруднюючих речовин в атмосферне повітря на території санітарно-захисної зони підприємства, охорона громадського порядку на пункті екологічного контролю.

З метою недопущення масової загибелі свинопоголів’я, що може призвести до виникнення надзвичайної ситуації та поширення інфекційних хвороб 18.10.2016 головою облдержадміністрації проведено позапланове засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій та прийнято рішення про забезпечення завезення кормів та вивіз поголів’я згідно із затвердженим графіком до повного призупинення роботи свинокомплексу до кінця березня 2017 року.

У відповідності до прийнятого власниками ТОВ „Сільські традиції” рішення, оформленого протоколом позачергових зборів учасників товариства від 17.10.2016 № 25 та наказу директора ТОВ „Сільські традиції” від 18 жовтня 2016 року № 234/1-06 підприємство розпочало процес припинення виробничо-господарської діяльності. На сьогоднішній день завершена реалізація свинопоголів’я, падіж тварин утилізовано на спеціалізованому підприємстві.

Звільнено 103 особи робочого персоналу по обслуговуванню свиней на свинокомплексі та 135 осіб на м’ясопереробному підприємстві ТОВ „Ясні зорі-Полтавщина”. Виробничі потужності законсервовано.

Голова облдержадміністрації В.А. Головко підсумував, якщо на сьогодні власники ТОВ „Сільські традиції” приймуть рішення про відновлення роботи свинокомплексу, то підприємству необхідно провести обговорення з місцевою громадою заходів по усуненню екологічних наслідків діяльності.