Ви є тут

Аграрні розписки в Україні

14.06.2017

13 червня 2017 року в Департаменті агропромислового розвитку облдержадміністрації відбулася нарада, на якій були підведені проміжні підсумки роботи проекту «Аграрні розписки в Україні» на Полтавщині.

Директор Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Фролов С.О. відмітив, що третій рік поспіль аграрії області мають змогу користуватися аграрними розписками. Завдяки успішній реалізації Пілотного проекту аграрних розписок у Полтавській області, проект поширився ще на сім областей – Вінницьку, Миколаївську, Сумську, Тернопільську, Харківську, Хмельницьку та Черкаську, виробники яких також отримали доступ до роботи з ними.

Аграрна розписка – це фінансовий інструмент, гнучкий та достатньо простий у використанні, який дає можливість аграріям отримати кошти або необхідні вхідні матеріально-технічні ресурси в оборотний капітал. На сьогодні аграрні розписки стали чи не єдиним прозорим і насправді доступним механізмом залучення коштів для виробників сільськогосподарської продукції.

Якщо порівнювати аграрні розписки з класичними засобами залучення фінансування, то вони набагато простіші й доступніші, а умови – більш лояльні, не передбачають потребу аграріїв працювати на покриття відсотків за кредитом. За період впровадження цей інструмент підтвердив свою ефективність.

Проект «Аграрні розписки в Україні» впроваджується Міжнародною фінансовою корпорацією, членами Групи Світового банку, в партнерстві із Швейцарською Конфедерацією в Україні.

Практичне використання аграрних розписок в Україні розпочалося в 2014 році в межах нашої області.

На сьогодні у відкритому Реєстрі аграрних розписок зареєстровано 127 аграрних розписок на суму біля 1,0 млрд. грн.

За час дії Проекту в області оформлено 32 аграрні розписки на суму 463,0 млн. грн., в тому числі з початку поточного року оформлено 13 аграрних розписок на суму біля 350 млн. грн.

Довідково: на сьогодні за оперативною інформацією районів сільгосппідприємствами області укладено  кредитних угод на суму 340,9 млн. грн.

За час існування проекту не було зафіксовано жодного примусового стягнення заборгованості, оскільки всі аграрні розписки добровільно виконані з настанням строку виконання або виконуються. 

Підсумовуючи, Фролов С.О. зазначив що сподівається, що аграрні розписки стануть для українського агробізнесу саме тим інструментом, який відкриє нові можливості для розвитку галузі. В подальшому ж робота Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації буде направлена на поширення аграрних розписок серед малих та середніх фермерів, агровиробників, які займаються овочівництвом, ягідництвом та органічним землеробством.