Департаментом агропромислового розвитку Полтавської облдержадміністрації 15 вересня 2017 року на базі Полтавської державної сільськогосподарської дослідної станції ім.М.І.Вавилова та ДП «ДГ «Степне» ІС і АПВ НААН» було проведено семінар по підготовці до посіву озимих культур урожаю 2018 року та огляду полігонів сільськогосподарських культур.
В даному заході прийняли участь: директор ННЦ інституту землеробства НААН України Камінський Віктор Францевич і представники Інституту рослинництва ім. В.Я. Юр’єва НААН України, головні агрономи управлінь (відділів) агропромислового розвитку райдержадміністрацій, спеціалісти відділу контролю у сфері насінництва та розсадництва фітосанітарної безпеки та спеціалісти відділу контролю за обігом засобів захисту рослин управління фіто санітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області, керівники (головні агрономи, агроном – насіннєводи) насіннєвих господарств області, агрономічна служба Полтавської філії Українського інституту експертизи сортів рослин, керівники та спеціалісти обласних служб, НДУ, вчені, представники засобів масової інформації.
На семінарі було розглянуто такі основні питання, а саме:
1. Технологічні особливості посіву озимих культур урожаю 2017 року в ДП ДГ «Степне» Полтавського району;
2. Експертиза сортів рослин на відмінність, однорідність і стабільність (ВОС-тест);
3. Підвищення стресостійкості кукурудзи, як елемент адаптивної технології вирощування;
4. Фітосанітарний стан сільськогосподарських культур в області та нові методи боротьби з амброзією полинолистою.
Підчас практично-оглядової частини на дослідному полі Полтавської державної сільськогосподарської дослідної станції ім. М.І. Вавилова було оглянуто:
- полігони сортів та гібридів вітчизняної та іноземної селекції сої (22 зразка), кукурудзи (103 зразка), соняшнику (72 зразка);
- системи удобрення культур у короткоротаційних сівозмінах із використанням сидератів та залученням у побічної продукції попередників;
- корегування строків сівби залежно від погодно-кліматичних умов року;
- нові методи боротьби з амброзією полинолистою;
- вплив ґрунтових та страхових гербіцидів на розвиток і ріст сільськогосподарських культур.