Ви є тут

Семінар з підготовки до посіву озимих культур та сортовій політиці

15.09.2017

Департаментом агропромислового розвитку Полтавської облдержадміністрації 15 вересня 2017 року на базі Полтавської державної сільськогосподарської дослідної станції ім.М.І.Вавилова та ДП «ДГ «Степне» ІС і АПВ НААН» було проведено семінар по підготовці до посіву озимих культур урожаю 2018 року та огляду полігонів сільськогосподарських культур.

В даному заході прийняли участь: директор ННЦ інституту землеробства НААН України Камінський Віктор Францевич і представники Інституту рослинництва ім. В.Я. Юр’єва НААН України, головні агрономи управлінь (відділів) агропромислового розвитку райдержадміністрацій, спеціалісти відділу контролю у сфері насінництва та розсадництва фітосанітарної безпеки та спеціалісти відділу контролю за обігом засобів захисту рослин управління фіто санітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області, керівники (головні агрономи, агроном – насіннєводи) насіннєвих господарств області, агрономічна служба Полтавської філії Українського інституту експертизи сортів рослин, керівники та спеціалісти обласних служб, НДУ, вчені, представники засобів масової інформації.

На семінарі було розглянуто такі основні питання, а саме:
1. Технологічні особливості посіву озимих культур урожаю 2017 року в ДП ДГ «Степне» Полтавського району;
2. Експертиза сортів рослин на відмінність, однорідність і стабільність (ВОС-тест);
3. Підвищення стресостійкості кукурудзи, як елемент адаптивної технології вирощування;
4. Фітосанітарний стан сільськогосподарських культур в області та  нові методи боротьби з амброзією полинолистою.

Підчас практично-оглядової частини на дослідному полі Полтавської  державної сільськогосподарської дослідної станції ім. М.І. Вавилова було оглянуто:
- полігони сортів та гібридів вітчизняної та іноземної селекції сої (22 зразка), кукурудзи (103 зразка), соняшнику (72 зразка);
- системи удобрення культур у короткоротаційних сівозмінах із використанням сидератів та залученням у побічної продукції попередників;
- корегування строків сівби залежно від погодно-кліматичних умов року;
- нові методи боротьби з амброзією полинолистою;
- вплив ґрунтових та страхових гербіцидів на розвиток і ріст сільськогосподарських культур.