24 листопада 2017 року відбулося відкриття першого в Україні заводу органічної олії "Укролія Органік". У відкритті підприємства взяв участь директор Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Фролов Сергій Олександрович.
Завод знаходиться в с. Чернечий Яр Диканського району. Його продукція сертифікована за стандартом органічного виробництва та переробки Європейського Союзу.
Розвиток органічного виробництва є досить актуальним на сьогодні через низку явних екологічних, економічних та соціальних переваг, що притаманні цій сфері діяльності.
І в нашій області це питання виходить на перше місце серед інших.
Збільшується кількість підприємств, які в стратегії своєї виробничої діяльності використовують екологічні переваги.
Так, якщо рік тому здійснювали чи розпочинали діяльність з виробництва органічної продукції (сировини) 12 суб’єктів господарювання, то на сьогодні в області їх уже 21.
Підприємства пройшли сертифікацію згідно вимог Стандарту з органічного виробництва та переробки, що є еквівалентним Постановам Ради ЄС № 834/2007 та № 889/2008.
Найбільш популярним напрямком для органічного виробництва є рослинництво, його сертифіковано у 15 господарствах.
Загальна площа земель, зайнятих під органічним виробництвом, по області становить біля 20 тисяч гектар, це 1,5% від загальної площі полтавських сільськогосподарських угідь. Для порівняння: обсяг земельних угідь під органікою в Україні становить 1% від сільгоспугідь країни.
5 підприємств мають сертифікат з переробки та виробництва продуктів харчування.
Є в області й органічне бджільництво, ним займається підприємець та ПП «Агроекологія».
Щодо ПП «Агроекологія», то тут органічне виробництво сертифіковане за всіма напрямками: рослинництво, тваринництво, переробка, бджільництво. Це господарство – взірець того, як сільське виробництво може не шкодити природі, а, навпаки, примножувати її багатства.
Для підтримка органічного виробництва, сприяння (стимулювання) переходу підприємств на цей шлях ведення виробництва в області було розроблено Програму розвитку та підтримки аграрного комплексу Полтавщини за пріоритетними напрямками на період до 2020 року, одним із напрямків якої є «Розвиток органічного землеробства та виробництво органічних продуктів харчування».
Програмою передбачено фінансову підтримку підприємств області для отримання відповідного сертифікату на виробництво органічної продукції.
Програма діє з 2016 року.
В минулому році на отримання такої компенсації були подані документи двома сільськогосподарськими. За результатами рішення обласної конкурсної комісії з визначення учасників Програми ці підприємства отримали компенсації на загальну суму 42,2 тис. гривень.
В поточному році (на даний час) документи подані 4 підприємствами на суму 180 тисяч гривень.