Ви є тут

Особливості проведення державного нагляду (контролю) у сферах захисту і карантину рослин, насінництва і розсадництва, охорони прав на сорти, підсумки роботи за 2017 рік та перспективні плани на 2018 рік

01.02.2018

31 січня 2018 року на базі Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області Управлінням фітосанітарної безпеки була проведена нарада «Особливості проведення державного нагляду (контролю) у сферах захисту і карантину рослин, насінництва і розсадництва, охорони прав на сорти та підсумки роботи за 2017 рік». Нарада відбулася за участі начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області Пікуля Г.І. та директора Департаменту агропромислового розвитку Полтавської ОДА Фролова С.О.

Під час наради були підведені підсумки виробничої діяльності в сфері карантину та захисту рослин, підсумки роботи в сфері насінництва та розсадництва за 2017 рік та обговорені перспективні плани на 2018 рік у даних напрямках.

На нараді також висвітлені питання фітосанітарних вимог країн-партнерів України в міжнародній торгівлі, встановлення та підтримання статусу місця виробництва або виробничої ділянки, вільних від регульованих шкідливих та шкідливих організмів.

Приділено увагу питанню обстежень сільськогосподарських культур на заселеність шкідниками та хворобами в Полтавській області в 2017 році та прогнозу поширення шкідливих організмів в 2018 році.

Начальником відділу реєстрації сільськогосподарської техніки був доведений Порядок реєстрації самохідних сільськогосподарських машин та особливості реєстрації оприскувачів.

Директор Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Фролов С.О. позитивно оцінив роботу служби та акцентував увагу на співпраці у напрямках підготовки до комплексу весняно – польових робіт. Також повідомив, що розроблена “Програми фітосанітарних заходів щодо боротьби з амброзією полинолистою та ліквідації регульованих шкідливих організмів на території Полтавської області на 2017-2021 роки” буде доопрацьована та винесена на розгляд обласної ради.

Особливу увагу приділив загибелі бджіл на пасіках і наголосив на співпраці Управлінням фітосанітарної безпеки з сільгоспвиробниками області при застосуванні агрохімікатів на посівах сільськогосподарських культур, особливо на полях, які межують з присадибними ділянками.