Ви є тут

Прийнято Закон про основні принципи та вимоги до органічного виробництва

10.07.2018

Сьогодні, 10 липня, Верховна Рада України прийняла Закон України № 5448-д «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції». Закон встановлює загальні засади правового регулювання у сфері органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції. За відповідний законопроект проголосувало 237 народних депутатів України.

«Прийняття «органічного» Закону надасть поштовх до сталого розвитку органічного виробництва в Україні, підвищить конкурентоспроможність органічної продукції та розширить зовнішні ринки для її збуту. Окрім того, цей Закон є важливим для гармонізації національного законодавства з європейськими вимогами у сфері органічного виробництва», - прокоментувала заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань європейської інтеграції Ольга Трофімцева рішення Парламенту.

Зазначеним Законом України запроваджується чітка та прозора система реєстрації органів сертифікації, операторів ринку та органічного насіння, визначається механізм державного контролю (нагляду) за діяльністю суб’єктів ринку органічної продукції та встановлює їх відповідальність за порушення законодавства у цій сфері. Разом з цим регламентуються процедури сертифікації органічного виробництва й обігу органічної продукції, та встановлюються вимоги до органів сертифікації та їх функції.

Закон набере чинності через шість місяців з дня його опублікування.

Довідково:
За інформацією FiBL та IFOAM («Світ сільського господарства. Статистика та тренди 2018») у 2016 році в Україні нараховувалось 294 господарства, що отримало статус «органічного», а загальна площа сільськогосподарських земель, обробіток яких здійснювався з дотриманням принципів органічного виробництва, склала 381,2 тис. га (0,9% від загальної площі земель с/г призначення України), з яких 91,6 тис. га перебували у перехідному періоді. Також в Україні сертифіковані 550 тис. га дикоросів.
Майже половина с/г угідь України, сертифікованих як органічні, зайняті під вирощуванням зернових (45,4%). Понад 18% таких угідь займали олійні і ще 5,3% бобові, також овочі – 1,6% та фрукти – 0,7%. 

Прес-служба Мінагрополітики