28 листопада 2019 року під головуванням директора Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Сергія Фролова відбулося засідання колегії Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації.
В засіданні колегії Департаменту взяли участь керівники структурних підрозділів агропромислового розвитку райдержадміністрацій, керівники обласних установ та організацій.
На колегії обговорили виконання заходів Програми розвитку та підтримки аграрного комплексу Полтавщини за пріоритетними напрямками на період до 2020 року в поточному році та завдання на 2020 рік. З даного питання доповів заступник директора Департаменту Роман Прокопенко.
З обласного бюджету для фінансування заходів Програми в 2019 році виділено 8,0 млн. грн., які повністю використані. Крім того від районних комісій прийнято реєстрів на суму 1,8 млн. грн.
За напрямом «Галузь рослинництва» (Садівництво та ягідництво) на виконання заходу «Компенсація в розмірі 30% вартості витрат, що понесені на посадку плодово-ягідних насаджень, встановлення систем зрошення та спорудження шпалери на площі не більше 2 га» фінансову підтримку отримали 4 суб’єкти господарювання. Сума фінансової підтримки склала 267,9 тис. грн.
За напрямом «Галузь тваринництва» на виконання заходу «Відшкодування вартості доїльного обладнання та обладнання для переробки, зберігання молока, обладнання для заготівлі та переробки кормів соціальним закладам Полтавської області в розмірі 100% його вартості» право на одержання фінансової підтримки отримали 5 комунальних організацій. Загальна сума фінансової підтримки складає 334 660,00 грн., з яких профінансовано 100 000,00 грн.
За напрямком «Технічне переоснащення» на виконання заходу «Компенсація в розмірі 30 % вартості придбаної в поточному році нової малогабаритної самохідної сільськогосподарської техніки виробленої в Україні (потужністю до 70 кВт), з урахуванням податку на додану вартість, фермерським господарствам, учасникам бойових дій, внутрішньо переміщеним особам, які зареєстровані на території Полтавської області» право на одержання фінансової підтримки отримали 20 фермерських господарств Загальна сума компенсації складає 2 973 000,00 грн., з яких профінансовано 1 500 000,00 грн.
За напрямком «Кредитування фермерських господарств, сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів та фізичних осіб-підприємців» було надано право на фінансову підтримку на платній та зворотній основі (кредит) терміном до 5-ти років, під 3% річних 10 суб’єктам господарювання. Сума фінансової підтримки склала 5,0 млн. грн.
Виконавцями робіт за напрямком «Підтримка сільськогосподарської дорадчої діяльності» визначено на конкурсній основі ТОВ «Полтавська обласна сільськогосподарська дорадча служба» та Полтавську обласну Громадську організацію «Офіційна сільськогосподарська дорадча служба».
В 2019 році (станом на 27.11.2019) було використано 490,0 тис. грн. За рахунок цих коштів було проведено 67 навчальних заходів, проводилося постійне консультування сільського населення, членів фермерських і особистих селянських господарств, сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів та сільськогосподарських товаровиробників.
За напрямком «Розвиток органічного землеробства та виробництво органічних продуктів харчування» на виконання заходу «Компенсація в розмірі 100% понесених витрат у зв’язку із проведенням та підтвердженням відповідності виробництва органічної продукції (сировини) та отриманням сертифіката відповідності у рослинництві, тваринництві та переробці сільськогосподарської продукції, в тому числі у перехідних період (включаючи сертифікацію землі), незалежно від видів сільськогосподарської діяльності та видів продуктів переробки» право на одержання фінансової підтримки отримали 2 суб’єкти господарювання. Сума компенсації складає 68 200,00 грн.
Крім того було погашено заборгованість за 2018 рік 6 суб’єктам господарювання в розмірі 350,0 тис. грн.
За напрямком Програми «Розвиток сільськогосподарської обслуговуючої кооперації», де передбачено фінансову підтримку сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів шляхом компенсації 90% вартості придбаної сільськогосподарської техніки, обладнання та устаткування, в 2019 році планують прийняти участь 4 сільськогосподарських обслуговуючих кооперативи (із заготівлі та переробки продукції бджільництва СОК «Правильні бджоли», молочарський СОК «Горизонт – 2009», плодоовочеві СОК «Ягоди Сергіївки» та СБОК «Сади Диканщини»), які розраховують отримати 426,48 тис. грн. з обласного бюджету та 533,1 тис. грн. з місцевих бюджетів і інших джерел.
До виконання цього напрямку Програми, долучилися структурні підрозділи з питань агропромислового розвитку Полтавської, Семенівської, Диканської райдержадміністрацій та Сергіївська об’єднана територіальна громада Гадяцького району.
В цьому році (станом на 27.11.2019), за напрямом «Галузь тваринництва» від районних комісій прийнято реєстрів на суму 1 361,648 тис. грн., зокрема:
- за проведене штучне осіменіння телиць та корів від особистих селянських господарств в на суму 102,69 тис. грн.;
- за придбання рибопосадкового матеріалу у 2019 році від 1 фізичної особи-підприємця на суму 72,344 тис. грн.;
- за придбання доїльного обладнання та обладнання для переробки, зберігання молока від особистих селянських господарств на суму 269,549 тис. грн.;
- за нарощене поголів’я від фермерських та особистих селянських господарств 489,0 тис. грн.;
- на розвиток галузі бджільництва на суму 428,065 тис. грн:
з них на підтримку пасічників початківців 147,815 тис. грн. особистим селянським господарствам, та за закупівлю племінного матеріалу та створення племінних пасік особистим селянським господарствам на суму 280,25 тис. грн.
На 2020 рік Програмою передбачено виділення коштів в сумі 21,8 млн. грн. в т.ч. з обласного бюджету – 15,52 млн. грн. і з місцевих бюджетів та інших джерел – 6,28 млн. грн.
За результатами виконання заходів Програми розвитку та підтримки аграрного комплексу Полтавщини за пріоритетними напрямками на період до 2020 року в 2019 році директор Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Сергій Фролов відзначив Почесними грамотами Департаменту кращих виконавців – керівників структурних підрозділів з питань агропромислового розвитку Полтавської, Карлівської, Гадяцької, Лубенської, Семенівської, Чутівської, Кобеляцької та Лохвицької районних державних адміністрацій.
Також на колегії розглянуто підсумки роботи зі зверненнями громадян за 9-ть місяців поточного року. За цей період до Департаменту надійшло 191 письмове звернення громадян, що на 19 звернень більше порівняно з відповідним періодом минулого року.
Під час проведення особистих та виїзних прийомів громадян керівництвом Департаменту отримано 102 звернення.
В Департаменті налагоджено роботу прямих телефонних ліній.
У своїх зверненнях заявники найчастіше порушували питання:
- розрахунків за земельні та майнові паї – 210 (2018-113);
- врегулювання цін на молоко та інші питання - 83 (2018-165).
В Департаменті всі звернення розглянуті в терміни відповідно до чинного законодавства, заявникам надані аргументовані роз’яснення.