Аграрії області завершили посів ярих культур

01.06.2023

Станом на 31 травня в області посів ярих сільськогосподарських культур завершено – всього посіяно 1,4 млн. га, в тому числі зернових та зернобобових – 647,7 тис. га.

В цьому році, як і в попередні роки, найбільші площі, займають ринково орієнтовні культури, а саме: кукурудза на зерно – 528,3 тис. га, соняшник – 435,0 тис. га, соя – 150,2 тис. га, цукрові буряки – 22,5 тис. га, ячмінь – 85,1 тис. га.

В поточному році відбулося збільшення площі сої – на 16 тис. га до минулого року.

Також дещо збільшились площі гречки, які становлять 5,3 тис. га, проса – 6,4 тис. га, гороху – 8,5 тис. га.

Площі картоплі та овочевих культур становлять 85,5 тис. га, що на 2 тис. га більше до минулого року. З них картоплі – 55,1 тис. га, овочів – 30,4 тис. га.

На сьогодні сільськогосподарські культури знаходяться в доброму та задовільному стані, агровиробники області проводять догляд за ними та боротьбу з бур’янами.

Даних площ буде цілком достатньо для забезпечення потреб області.