Ви є тут

Аграрні розписки

10.10.2014

Спільним наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України та Міністерства юстиції України від 04 вересня 2014 року № 331/1471/5 відповідно до пропозицій Міжнародної фінансової корпорації та громадського об’єднання «Інститут розвитку аграрних ринків» в Полтавській області запроваджено пілотний проект із введення в обіг аграрних розписок.

Полтавщина виявилася першою з українських регіонів, яка реалізує пілотний проект з відпрацювання технологій введення в обіг аграрних розписок. Досвід, отриманий під час виконання даного проекту, у подальшому буде ретельно проаналізовано та використано для впровадження аграрних розписок на всій території країни. Запровадження аграрних розписок дасть змогу отримати недостаючи фінансові ресурси середнім та малим сільськогосподарськими товаровиробниками, які мають обмежений доступ до кредитування через його високі ставки та високий ризик невиплати відсотків.

З метою забезпечення реалізації заходів в рамках пілотного проекту 09 жовтня 2014 року проведено відкриту нараду з презентації базового програмного забезпечення для ведення Реєстру аграрних розписок.

Під час круглого столу відбулася урочиста передача програмного забезпечення, за допомогою якого буде здійснюватися реєстр аграрних розписок.

У заході прийняли участь директор Департаменту економічного розвитку аграрного ринку та інвестиційної політики Міністерства аграрної політики та продовольства України Саблук В.П., керівник програми IFC «Розвиток агрострахування та агрофінансування в Україні» Гарі Роше, керівник Проекту IFC з аграрних розписок Рабенко С.Л., заступник голови облдержадміністрації Товстий Р.І., директор Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Фролов С.О., керівник Головного управління юстиції Полтавської області Пашко І.С., керівники бізнесових структур компанії Syngenta та BASF, керівники сільськогосподарських підприємств, нотаріуси.