Аграрні розписки це більш проста та дешева альтернатива банківському кредитуванню, – Валерій Головко

28.08.2015

“Аграрні розписки це більш проста та дешева альтернатива банківському кредитуванню”, – про це сказав голова Полтавської ОДА Валерій Головко під час зустрічі з керівником програми розвитку фінансування аграрного сектору в Європі та Центральній Азії міжнародної фінансової корпорації IFC Лією Сорокою. “Впровадження цього проекту не має негативних наслідків, це просто унікально”, – зауважив голова Полтавскьої ОДА. “Процедура комерційного кредиту занадто довга і саме агарна розписка є тим мобільним інструментом який має допомогти аграріям. Впевнений, що цей проект після Полтавщини пошириться на всю Україну”.

“Не всі учасники аграрного ринку розуміють привабливість агарних розписок, а саме, вони – це новий та перспективний інструмент залучення товарних та фінансових ресурсів в аграрну галузь”, – розповіла Лія Сорока.

Директор департаменту агропромислового розвитку Полтавської ОДА Сергій Фролов зауважив, що через високі відсоткові ставки та не маючи кредитної історії, малому сільгоспвиробнику отримати кредитування дуже складно. А близько половини ресурсів з надання засобів виробництва аграрії залучають саме в кредит. “Аграрні розписки – це інструмент який працює з користю для обох сторін. А відповідальність для учасників досить серйозно закріплена на законодавчому рівні”.

“Використання фінансових аграрних розписок буде наступним етапом проекту. В цьому зацікавленні і представники банківського сектору”, – наголосив Сергій Фролов. “Маємо успішний досвід використання агарних розписок в Бразилії. Подивіться, а якому рівні там нині сільське господарство. Цей “інструмент” допоможе і нам вийти на новий рівень розвитку сільськогосподарської галузі”.

Голова Полтавської ОДА Валерій Головко запропонував провести форум стосовно впровадженню цього проекту на базі Полтавської області, до якого можна було б залучити представників Харківської та Черкаської областей, представників Міністерства юстиції, аграріїв, фермерів в ході якого учасники матимуть можливість обговорити проблемні питання, а Полтавщина поділиться досвідом який вже напрацьовано.

Матеріал Обласного комунального інформаційного агентства «Новини Полтавщини»