Ви є тут

БУДЬ ВІДПОВІДАЛЬНИМ! ДБАЙ ПРО ЯКІСТЬ МІСЦЕВИХ ДОРІГ!

21.06.2023

З початком збору нового врожаю Департамент агропромислового розвитку звертається до сільськогосподарських товаровиробників та перевізників з закликом дотримання наступних правил перевезення вантажів.

ПИТАННЯ ГАБАРИТНО-ВАГОВОГО КОНТРОЛЮ

З 1 жовтня 2021 року набули чинності зміни до законодавства, які впроваджують повноцінну роботу WIM-комплексів. Це означає, що за порушення габаритно-вагових норм, зафіксованих в автоматичному режимі учасники ринку отримують реальні штрафи від 8 500,0 до 51 000,0 грн (в залежності від відсотка перевищення норми).

ЗАГАЛЬНІ ВИМОГИ ДО ВАНТАЖІВ

Нагадуємо, що пунктом 22.5 Правил дорожнього руху, затверджених постановою Уряду від 10 жовтня 2001 р. № 1306, встановлені граничні обмеження фактичної маси транспортних засобів понад 40 т, для контейнеровозів – понад 44 т, а на встановлених Укравтодором і Національною поліцією для них маршрутах – до 46 т.

Навантаження на одиночну вісь не має перевищувати 11 т (для автобусів, тролейбусів – 11,5 т), на здвоєні осі – 16 т, строєні – 22 т.

Забороняється рух транспортних засобів з навантаженням на вісь понад 7 т або фактичною масою понад 24 т автомобільними дорогами загального користування місцевого значення.

Вантажовідправник несе відповідальність у разі внесення недостовірних даних (інформація про вантаж не відповідає фактично завантаженому) в проїзні документи.