Ви є тут

День поля

14.06.2023

14 червня 2023 року на дослідному полі Полтавського державного аграрного університету, яке знаходиться в селі Бричківка, відбувся День поля.

З вітальним словом виступили в. о. директора Департаменту агропромислового розвитку Олег Палій та ректор Полтавського державного аграрного університету Валентина Аранчій, які зазначили, що в умовах експортно-орієнтованого розвитку агропромислового виробництва розвиток селекції набуває все більшого значення. Це дозволило створити сорти культур, які поєднують в собі високий потенціал урожайності та якості зерна.

На даному заході обговорювалися питання стану і перспектив розвитку селекції польових культур, напрями селекції пшениці озимої та гороху зернового, сучасні технології підготовки насіння.

Завідувач кафедри селекції, насінництва та генетики, керівник науково-виробничого підрозділу селекції і насінництва польових культур, доктор сільськогосподарських наук Полтавського державного аграрного університету Володимир Тищенко розповів про результати та досягнення Полтавської селекції сортів озимої пшениці, гороху та проса. Зазначив, що на сьогодні більше двох десятків сортів успішно впроваджені у виробництво.

Під час проведення заходу учасники мали змогу оглянути посіви сільськогосподарських культур на демонстраційних полях, ознайомитися з найсучаснішими технологіями вирощування та отримати вичерпні роз’яснення із заданих питань.

Головним завданням науковців на сьогодні є за будь-яких навколишніх обставин продовжувати удосконалюватися професійно, розвивати нові зв’язки та наукові проєкти на благо розвитку української науки.

Агровиробники області з успіхом використовують сорти озимої пшениці Полтавської селекції, результати дослідів щодо технологій вирощування сільськогосподарських культур. Як наслідок, протягом останніх 15 років область займає передові позиції в державі по валовому виробництві основних сільськогосподарських культур.