Ви є тут

День поля на дослідному полі Полтавського державного аграрного університету

28.06.2024

27 червня 2024 року відбувся День поля на дослідному полі Полтавського державного аграрного університету, що в селі Бричківка.

З вітальним словом виступили директор Департаменту агропромислового розвитку Полтавської ОДА Сергій Фролов, проректор з науково-педагогічної, наукової роботи Олег Горб, директор навчально-наукового інституту агротехнологій, селекції та екології Микола Маренич, директор ПП Селекційно-виробничого центру «Яровіт» Микола Дубенець, а також заслужена працівниця сільського господарства України і почесна професорка ПДАУ Антоніна Антонець.

У заході взяли участь керівники та агрономи сільськогосподарських і фермерських господарств Полтавської області, студенти Полтавського державного аграрного університету.

На цьому заході обговорювалися питання стану й перспектив розвитку селекції польових культур, напрями селекції пшениці озимої, гороху зернового, проса, гречки та сучасні технології підготовки насіння сільськогосподарських культур. Зокрема, завідувач кафедри селекції, насінництва та генетики Полтавського державного аграрного університету доктор сільськогосподарських наук Володимир Тищенко розповів про результати та досягнення Полтавської селекції в створенні перспективних сортів озимої пшениці, гороху, проса та гречки і зауважив, що на сьогодні понад два десятки сортів селекції університету успішно впроваджено у виробництво. Також було зазначено, що з огляду на орієнтованість агропромислового виробництва на експорт, все більшого значення набуває розвиток селекції, створення сортів сільськогосподарських культур з високим потенціалом урожайності та відмінною якістю зерна.

Під час заходу гості оглянули посіви озимих та ярих сільськогосподарських культур на демонстраційних полях, де  були представлені різні сорти пшениці, проса, гороху, гречки селекції Науково-виробничого центру селекції та насінництва польових культур Полтавського державного аграрного університету. Також ознайомилися з технологіями вирощування та отримали вичерпні відповіді на всі поставлені запитання. Наразі головним завданням науковців є за будь-яких обставин продовжувати професійне вдосконалення, розвивати нові зв’язки та наукові проекти на благо розвитку української науки.

Агровиробники області з успіхом використовують сорти озимої пшениці Полтавської селекції, результати дослідів щодо технологій вирощування сільськогосподарських культур, про що свідчать передові позиції Полтавської області в Україні з валового виробництва основних сільськогосподарських культур понад 20 років.