Під час, гарячої пори - збирання врожаю також розпочинається період, коли на полях відбувається випалювання стерні,соломи(залишки після врожаю). Тому, Державна інспекція сільського господарства в Полтавській області застерігає по недопущенні та завчасному попередженню загорань сухої трави, соломи, що тягне за собою загорання сільськогосподарської техніки під час жнив.
Нажаль, не зважаючи на заборони, щороку на полях спалюють солому після збирання врожаю, і мало хто приймається тим, що випалювання може призвести до пожежі на сусідніх полях та знищити урожай. Слід зауважити ще те, що вогонь може перекинутися на розташовані поруч житлові і будинки та спричинити загибель людей. Спалювання соломи на полях може призвести до масових пожеж, що тягне за собою значні матеріальні збитки. Їдкий дим, який виникає під час спалювання соломи, загрожує здоров’ю людини, негативно впливає на навколишнє середовище:знижується родючість ґрунту, забруднюється повітря.
Також, варто пам’ятати про те, що при спалюванні, соломи також згорає найбільш родючий поверхневий шар ґрунту внаслідок чого знижується біологічна його активність. Разом з соломою вогонь знищує безцінну біосферу ланів, яка могла б суттєво підвищити врожайність у наступні роки, а на їх місце приходять патогенні мікроорганізми та бур’яни.
Державна інспекція сільського господарства в Полтавській області звертає увагу на те, що за самовільне спалювання стерні до порушників природоохоронного законодавства застосовуються заходи адміністративного впливу. Кодексом про адміністративні правопорушення України (ст. 77-1) передбачено штрафні санкції: громадянам – від 170 до 340 грн.; посадовим особам – від 850 до 1190 грн. За особливо великі збитки передбачена і кримінальна відповідальність.
Державна інспекція сільського господарства в Полтавській області