До Всесвітнього дня бджіл у Гадячі презентували тематичну книгу для дітей

22.05.2023

До Всесвітнього дня бджіл, який відзначають 20 травня, в Гадяцькому аграрному училищі презентували «Бджолину та джмелину книгу, або дивовижні історії їхнього життя».

Видання накладом 3000 примірників надрукували у співавторстві науковців Державного біотехнологічного університету та експертів компанії «Сингента» в Україні. Розрахована книга на вікову категорію від 6 до 12 років і створена, щоб зацікавити і спонукати дітей до поглиблення знань із природознавства. Про це розповів автор видання Михайло Філатов.

«Ця книга має на меті доступною мовою ознайомити читача з життям неймовірних комах-запилювачів і підкреслити їхню вирішальну роль у підтримці екосистем і біорізноманіття, – розповів Михайло Філатов. – Це аналог тієї літератури, яку випускають у розвинених країнах для своїх дітей, для того щоб вони розуміли, що таке навколишнє середовище і як потрібно до нього ставитися. І насамперед тут мова йде про бджіл. Адже, як сказав Ейнштейн, через 4 роки після загибелі останньої бджоли загине людство. Ми повинні пам’ятати це».

Видавці планують перекласти книгу ще й англійською мовою, щоб розповсюджувати не лише в Україні.

Перші примірники вже отримали учні чотирьох ліцеїв Гадяча.

За словами директора Департаменту агропромислового розвитку ОВА Сергія Фролова, Полтавщину називають «медовою столицею» України, адже в області галузь бджільництва досить розвинена.

«На Полтавщині нині проживають понад 130 тисяч бджолосімей. Щороку в області на пасіках бджоли виготовляють понад 3000 тонн меду. 95% меду виготовляють у господарствах нашого населення, а решта – в сільгосппідприємствах», – зазначив Сергій Фролов.

Останнім часом у світі зростає занепокоєння щодо скорочення популяцій диких бджіл і джмелів. Також спостерігаються випадки загибелі медоносних бджіл. Існує низка причин, чому це відбувається, і нині багато ініціатив задля збереження й відновлення кількості запилювачів уже активно запроваджують як із боку наукових кіл, на суспільно-політичному рівні, так і агрогалуззю.

Крім презентації книги та екскурсії, присутні обговорили, яких заходів потрібно вжити для забезпечення виживання бджіл у різних умовах.

Полтавська обласна військова адміністрація