1 серпня 2014 року за ініціативи та за участю директора Департаменту агропромислового розвитку Фролова С.О., в ПП «Картопля Полтавщини» (с. Бірки Зіньківського району) пройшла семінар-нарада з питань енергозбереження в сільському господарстві, підвищення енергоефективності та зменшення споживання природного газу шляхом його заміни на альтернативні види палива.
На нараді були присутні начальники управлінь агропромислового розвитку райдержадміністрацій, керівники сільськогосподарських підприємств та фермерських господарств, представники заводів-виробників сільськогосподарського обладнання (представники ТОВ «Магнумс», представники завода «Агропромислові технології», представники компанії «Полетехніка», представники компанії «Хорш» в Україні). Обговорювалися проблеми енергозбереження, та шляхи і напрямки використання в сільськогосподарському виробництві альтернативних вуглеводам відновлюваних видів енергії - деревини, пилетів, нетоварної частини урожаю зернових та технічних культур.
На пленарній частині, директор Департаменту агропромислового розвитку Фролов С.О доповів, що на сьогодні особисто гострим з відомчих причин є питання з постачанням газу, ліміти якого на сезон 2014-2014 року зменшується до 30 відсотків.
Основна частина сільськогосподарських робіт припадає на вересень – грудень. В полі залишаєються незібраними 587 тис. га кукурудзи, 208 тис.га сої, 283 тис. га соняшнику. Темпи збирання цих культур напряму залежать від роботи зернових сушарок. Для їх безперебійної роботи в сільгосппідприємствах, елеваторах на серпень – грудень 2014 року необхідно 87,9 млн. м3 природного газу, якого може не бути.
Тому з метою зменшення залежності від енергоносіїв, зниження затрат на просушування зерна, в таких господарствах як: ПП «Картопля Полтавщини», СТОВ «Лободіно», ФГ «Агросвіт», ТОВ «Рост Агро», ФГ «Колос», ПСП «Обрій», вже використовуються піролізні (твердопаливні) котли, які працюють на дровах, тирсі, соломі, пилетах та ін.
Зазначалося також, що сушіння дровами дає змогу досягти восьмикратної економії коштів порівняно із сушінням газом або дизельним пальним, а такі країни як Німеччина, Швеція, Данія виробляють відповідно 100, 650, 500 тис. т гранул щорічно, згорання яких відбувається ефективніше, у результаті кількість золи не перевищує 0,5 – 1 % від загального об’єму використаного палива.
Було представлено результати експеременту, за яким встановлено, що за спалювання 1000 кг брикетів із рослинних відходів виділяється стільки ж тепла, скільки при спалювання 1600 кг деревини, 478 м3 природнього газу або 500 л дизельного пального.
Підводячи підсумки семінара - наради було представлено в роботі сушарку СЗ-16, теплоагентом якої є твердопаливний котел «Дракон -1500».