Сьогодні в Полтавській ОДА пройшла нарада з фермерами області щодо обговорення актуальних питань і проблем, з якими стикають аграрії.
Нараду провели з ініціативи самих фермерів, оскільки у них виникає багато проблем, перш за все земельних. Тому голова Полтавської ОДА Валерій Головко підтримав їхнє прохання. У нараді взяли участь представники всіх силових структур, правоохоронні органи, Держгеокадастр, представники фермерських господарств з усіх районів Полтавщини.
Готували нараду і порядок денний разом з Асоціацією фермерів у Полтавській області. Вони напередодні зустрічі подавали туди проблемні питання, ситуації, які було направлено на розгляд відповідних органів.
Спочатку виступив Сергій Фролов, керівник Департамент агропромислового розвитку Полтавської ОДА. Він проінформував, що за цей рік з’явилися 92 нові фермерські господарства. Зараз їх в області майже 2000. Головні проблеми виникають у маленьких фермерських господарствах, де площа земель, які обробляються, сягає до 100 га. А таких в області – 68%.
Питання № 1 для аграрії – земельні стосунки з Держгеокадастром. Керівники фермерських господарств, які тримають соціальну сферу на селі, дають селянам роботу, скаржаться на процедури продовження договорів оренди землі, яка затягується на роки, передачу її новоствореним і невідомим нікому господарствам, на хабарі, на необхідність збирати купи документі та довідок, які в результатів виявляються нікому не потрібними.
Валерій Головко прямо сказав, що його завдання – захистити фермерів, адже це є відповідальні роботодавці. Тому Полтавська ОДА має допомогти їм вирішити ті проблеми, які вони не можуть розв’язати самотужки:
– Моя пропозиція – створити разом з Асоціацією фермерів Полтавщини Координаційну раду, яка оперативно реагуватиме на проблеми, які виникають, і вирішувати їх у тісній співпраці з органами обласної влади. Щоб фермери робили це разом, а не поодинці.
Департаменту агропромислового розвитку Валерій Головко прямо на нараді дав доручення розробити програму розвитку фермерства в області разом із самими фермерами, врахувавши їхні пропозиції.
Для оперативного реагування на скарги на роботу Держгеокадастру (і не лише його) голова Полтавської ОДА запропонував департаменту АПК підключитися до порталу iGov, щоб фермери могли в електронному вигляді подавати скарги, а чиновники оперативно відслідковували, як на них реагують і виправляють ситуацію по кожному конкретному зверненню.
Заслуховували на нараді і самих фермерів. Головні скарги були знову ж таки пов’язані з роботою Держгеокадастру. Виступи часто були емоційні, зважаючи на проблеми.
Матеріал Обласного комунального інформаційного агентства «Новини Полтавщини»