Грантова підтримка держави фермерських господарств в дії

17.06.2024

13 червня 2024 року заступник начальника облвійськадміністрації Когут В.М. та директор Департаменту агропромислового розвитку облвійськадміністрації Фролов С.О. з робочим візитом відвідали фермерське господарства «Еко Край», поспілкувалися з керівництвом та працівниками. Обговорили можливості підтримки малого та середнього бізнесу, реалізацію продукції на вітчизняних ринках та вихід на міжнародні.

Фермерське господарство „Еко-Край” створене у 2016 році. Основними видами діяльності підприємства є  вирощування фруктів, овочів, ягід, виробництво фруктових та овочевих соків, перероблення та консервування фруктів і овочів. Сад та ягідник повністю обладнані системою краплинного зрошення. В садівництві у процесі вирощування культур застосовуються добрива і засоби захисту, дозволені в органічному землеробстві.

Для кращого зберігання плодів та ягід побудовані сучасні холодильні сховища.

В 2018 році встановлено обладнання австрійського виробника для виготовлення соку прямого віджиму. На сьогодні лінійка соків налічує 13 видів. У середньому за день підприємство може переробити 6 тонн яблук та виробити 4 тонни соку.

Започатковано сушіння плодів і ягід. Під ТМ «Еко-Край» виготовляються яблучні чіпси, цукати і пастила.

Нещодавно започаткована продуктова лінійка авторських натуральних соусів.

У власній мережі фірмових магазинів „Еко-Край” представлений широкий асортимент соків прямого віджиму, джемів, соусів, пастили, цукатів, сухофруктів, які не містять штучних барвників, ароматизаторів та консервантів.

Фермерське господарство отримало грант від держави на суму 17 мільйонів гривень за програмою «єРобота» на розвиток садівництва, ягідництва, виноградарства і тепличного господарства.

Завдяки цьому аграрії змогли збільшити площі садів та побудували нові теплиці. 10 мільйонів витратили на розвиток садівництва. Новими деревами яблук та груш засадили 25 га. 7 мільйонів спрямували на будівництво теплиць. Реалізація цього проєкту дозволила створити нові робочі місця та розширити виробництво.