На сьогоднішній день в аграріїв області є унікальна за останні роки можливість посіятись в добре зволожений опадами грунт. Прохолодна та дощова весна дала час і можливість оговтатись озимим культурам після перезимівлі – рослини розкущилися, укорінилися, навіть, слабкі та зріджені посіви, що посіяні по гірших попередниках, на сьогоднішній день знаходяться в доброму стані. Для отримання високого показника врожайності озимих в цьому році ренньовесняним підживленням внесено достатньо азотних добрив, сільськогосподарські підприємства підживили озимі на площі 220 тис.га – це 94% від загальної площі посіву.
Сільськогосподарські підприємства підготували 7,6 тис. тракторів, 3,0 тис. сівалок, 2,7 тис. культиваторів, чого достатньо для проведення робіт в оптимальні агротехнічні строки. Насіння достатньо і воно досить якісне. На ринку є достатня кількість пально-мастильних матеріалів, добрив, насіння, засобів захисту рослин, але, при цьому, придбано на 20 тис. тонн менше до відповідного періоду минулого року, в зв’язку із ростом цін на них в 2-3 рази.
На сьогоднішній день посів ранніх зернових завершено: посіяно 110 тис.га. Також завершено посів цукрових буряків, посіяно 28,8 тис.га, з них 26,6 тис.га по сільськогосподарських підприємствах. Наразі продовжується активний посів пізніх культур з темпами в 50-60 тис.га за добу. Кукурудзи посіяно 328 тис.га (59%). Завершується посів соняшнику, посіяно 261 тис.га при плані 259 тис.га. Продовжується посів сої, посіяно 67 тис.га - 38% до плану. В окремих господарствах області розпочато посів круп’яних культур: гречки та проса (по 500 га).
В цілому весняно-польові роботи в області проходять без збоїв та відповідають науково-обгрунтованим агротехнічним строкам кліматичної зони.