Ви є тут

Інформація про поточну ситуацію в АПК області

17.04.2015

Рослинництво

Для забезпечення якісного проведення весняно-польових робіт в області закладена відповідна база: проведено навчання агрономів, інженерів та спеціалістів з охорони праці; розроблено робочий план проведення весняних робіт; відпрацьована структура посівних площ у відповідності до науково-обгрунтованих норм, перевага надається ринково орієнтованим культурам – кукурудзі на зерно, сої, соняшнику, проводився постійний моніторинг забезпеченості господарств основними матеріально технічними ресурсами. На сьогоднішній день на ринку є достатня кількість добрив, насіння, засобів захисту рослин.

По всіх категоріях господарств закрито вологи на площі 1022 тис.га, що складає 95% до плану, підготовлено 350 тис.га грунту під посів ярих культур, посіяно 212 тис.га ярих культур, в тому числі 101 тис.га ранніх зернових культур, що становить 88% до плану. Розпочато посів інших ярих: соняшник – 62 тис.га, цукрові буряки – 21 тис.га, кукурудза – 10 тис.га.

Озимі культури знаходяться в доброму стані, підживлено 93% площ озимих культур.

Тваринництво

Станом на 01.04.2015 року виробництво валової продукції тваринництва по всіх категоріях господарств зросло на 0,4% відповідно до минулого року.

За січень-березень 2015 рік у всіх категоріях господарств вироблено 163,2 тис. тонн молока, що на 0,7% більше проти січня-березня 2014 року.

Загальні обсяги виробництва м’яса (вирощування худоби та птиці у живій вазі) збільшилися на 1,6% та склали 18,6 тис. тонн.

Виробництво яєць від птиці всіх видів складає 165,7 млн. штук, порівняно з січнем-березнем 2014р. збільшилося на 6,1%.

За рахунок модернізації тваринницьких ферм та комплексів, удосконалення племінних і продуктивних якостей сільськогосподарських тварин шляхом поглибленої та цілеспрямованої селекційно-племінної роботи сільськогосподарських підприємств в області динамічно підвищується продуктивність сільськогосподарських тварин.

Середній надій молока від однієї корови, яка була в наявності на початок року, в сільськогосподарських підприємствах зріс на 59 кг (4,2%) і становить 1453 кг (4 місце по Україні).

Станом на 01.04.2015 року в усіх категоріях господарств утримується 271,6 тис. голів великої рогатої худоби (95,5 % до відповідного періоду минулого року), в тому числі корів 131,7 тис. гол. (97,4 % до відповідного періоду минулого року), свиней 405,2 тис. гол. (93,8 % до відповідного періоду минулого року), птиці 3,8 млн. гол. (96,9 % до відповідного періоду минулого року).

Зменшення поголів’я великої рогатої худоби та корів в усіх категоріях в основному відбулося за рахунок скорочення чисельності худоби в господарствах населення відповідно на 6,6% та 4,9%, в зв’язку з низькою економічною ефективністю виробництва молока та яловичини, відсутністю державних дотацій, низьким рівнем закупівельних цін на молоко.

З метою подолання негативних тенденцій розвитку галузі тваринництва в області, підвищення конкурентноздатності молочної сировини та юридичного захисту сільського населення Департаментом агропромислового розвитку облдержадміністрації спільно з ТОВ «Полтавська обласна сільськогосподарська дорадча служба» ведеться робота по збільшенню кількості сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів із заготівлі молока від приватного сектору, відкриття сімейних міні-ферм та забезпечення їх стабільної роботи. Проводяться навчальні семінари та надаються індивідуальні дорадчі послуги для голів сільських рад, сільського населення, членам фермерських та особистих селянських господарств з питань організації та функціонування сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів.

Серед регіонів України по поголів’ю ВРХ, корів та по виробництву молока (16,0 % валового надою) в сільськогосподарських підприємствах область займає перше місце, по поголів’ю свиней – четверте.