05 березня 2019 року під головуванням директора Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Сергія Фролова відбулося засідання колегії Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації.
В засіданні колегії Департаменту взяли участь: перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Пісоцький, керівники структурних підрозділів агропромислового розвитку райдержадміністрацій, керівники обласних установ та організацій.
Андрій Пісоцький, як депутат обласної ради та голова фракції БПП, поінформував учасників колегії, що депутатський корпус сприятиме подальшому розвитку і підтримці аграріїв Полтавщини.
На колегії підбили підсумки роботи місцевих органів виконавчої влади із забезпечення реалізації державної агарної політики в 2018 році та обговорили основні завдання по розвитку галузі АПК на 2019 рік, а також розглянули та затвердили проект "Програми заходів з локалізації та ліквідації небезпечних шкідливих організмів на території Полтавської області на період 2019-2023 роки".
За словами Сергія Фролова, агропромисловий комплекс Полтавщини продовжує утримувати лідерство серед регіонів України. За 2018 рік на 23,7% зріс обсяг виробництва валової продукції АПК. За темпами виробництва валової продукції сільського господарства Полтавська область займає 1 місце серед регіонів України. Питома вага регіону в загальнодержавному виробництві сільськогосподарської продукції складає 6,6%.
Полтавщина є лідером по валовому збору зерна в Україні. В минулому році аграріями області зібрано рекордний валовий збір зернових культур – 6,3 млн. тонн (1 місце в державі). Питома вага області у виробництві зерна в державі складає 9,0 %.
Область займає 2 місце серед регіонів України по валовому збору сої (409,4 тис. тонн), 9% цієї культури виробляється на Полтавщині.
Регіон постійно займає провідне місце у виробництві цукросировини. Викопано 1,5 млн. тонн цукросировини (3 місце в державі). Питома вага в валовому зборі цієї культури по Україні – майже 11%.
Лідируючі позиції Полтавська область займає в Україні і з виробництва продукції тваринництва. За кількістю поголів'я ВРХ і корів в сільськогосподарських підприємствах область посідає перше місце в Україні, по поголів’ю свиней – п’яте.
В ході засідання були визначені пріоритетні напрямки реалізації державної аграрної політики у 2019 році, а саме:
- реалізація державних програм, спрямованих на фінансову підтримку АПК;
- забезпечення виконання заходів Програми розвитку аграрного комплексу Полтавщини за пріоритетними напрямками на період до 2020 року;
- продовження проведення аудиту земель сільськогосподарського призначення;
- розширення застосування сучасних інноваційних технологій виробництва продукції рослинництва і тваринництва;
- збільшення обсягів кредитування сільгоспвиробників, в тому числі за рахунок впровадження аграрних розписок;
- залучення інвестицій у модернізацію агропромислового комплексу області;
- розвиток органічного виробництва, відтворення родючості ґрунтів;
- сприяння розвитку малого підприємництва на селі, створення сімейних фермерських господарств та кооперативних формувань.