Ви є тут

Колегія Полтавської обласної державної адміністрації

25.03.2016

24 березня 2016 року в залі засідань Центру органічного землеробства ПП „Агроекологія” (с. Куйбишеве, Шишацького району) відбулося розширене засідання колегії обласної державної адміністрації та ради регіонального розвитку. В ході засідання розглянуті наступні питання:
1. Про здобутки, проблеми і перспективи розвитку територіальних об’єднаних громад області та зокрема Шишацької територіальної об’єднаної громади.
2. Про завдання щодо вдосконалення розвитку агропромислового комплексу області.
3. Про обласну Програму розвитку дорожнього господарства Полтавської області на 2016-2018 роки та про проблеми пільгових пасажирських перевезень на території області.

Щодо вдосконалення розвитку агропромислового комплексу області доповів директор Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Сергій Фролов, який  відзначив, що зусилля органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, керівників сільськогосподарських і фермерських господарств будуть спрямовані на забезпечення виконання заходів Стратегії розвитку Полтавської області на період до 2020 року та на виконання протокольного доручення Президента України від 15 липня 2015 року № 1-1/497 щодо забезпечення ефективного впровадження реформ у державі.

У 2015 році аграрний сектор забезпечив приріст виробництва валової продукції сільського господарства порівняно з 2014 роком на 7,4%, у тому числі в сільськогосподарських підприємствах – на 10,3%, у господарствах населення – на 2,5%. За обсягами виробництва валової продукції та темпами росту Полтавська область посіла 2 місце в Україні.

Маючи 5 % сільськогосподарських угідь країни, в 2015 році всі категорії господарств області виробили 7,4 % від загальнодержавного обсягу молока, 8,9 % – зернових та зернобобових культур (включаючи кукурудзу), 13,6 % – цукрових буряків (фабричних), 7,6 % – соняшнику на зерно, 12,2 % - сої.

Полтавщина залишається лідером в Україні з виробництва зерна (5,4 млн. тонн).

Серед пріоритетів діяльності в галузі рослинництва залишаються актуальними на 2016 рік питання насіннєвої політики, впровадження ефективних технологій вирощування культур, збереження ґрунтів та оптимальної структури посівних площ для забезпечення продовольчої безпеки області, проведення семінарів з інноваційних технологій обробітку, по сортовій політиці, демонстраційних польових показів технологій вирощування сільськогосподарських культур, спільних заходів з Асоціаціями виробників насіння та інтенсивного садівництва, обласною дорадчою службою.

Основними пріоритетами в розвитку галузі тваринництва є розвиток молочного скотарства і свинарства.

За поголів’ям ВРХ та корів у сільськогосподарських підприємствах, а також з виробництва молока область посідає перше місце в Україні (16% загальнодержавного обсягу), за поголів’ям свиней – четверте. В сільськогосподарських підприємствах області нарощено виробництво молока (101,2 %), м'яса (100,1 %) і яєць (109,3 %).

Основні завдання, які стоять на порядку денному в галузі тваринництва, це:
- відновлення будівництва та реконструкції тваринницьких ферм і комплексів, які було призупинено в 2015 році;
- впровадження сучасних прогресивних технологій кормовиробництва;
- співпраця з суб’єктами племінної справи області, організація селекційно-племінної роботи, раціональної системи відтворення стада (семінари, підвищення кваліфікації працівників задіяних в тваринництві, обмін досвідом, впровадження Законів і нормативно – правових актів та ін.), перехід на ідентифіковану спермопродукцію відповідно до прийнятих у 2015 році Законів України;
- розвиток спеціальних сировинних зон для забезпечення якісним  молоком підприємств по виробництву дитячого харчування;
- поступове переведення виробництва продукції тваринництва в індивідуальному секторі на більш високий організаційний рівень шляхом впровадження Програми розвитку аграрного комплексу Полтавщини за пріоритетними напрямками на період до 2020 року;
- забезпечення благополучної епізоотичної ситуації, попередження розповсюдження вірусу африканської чуми свиней, забезпечення належного ветеринарного обслуговування тварин.

З огляду на високу питому вагу особистих підсобних господарств населення та селянських фермерських господарств у валовому виробництві продукції сільського господарства, що необхідно розглядати як важливий фактор, сприяючий зайнятості населення, розвитку сільських територій Департаментом агропромислового розвитку облдержадміністрації розроблено проект Програми розвитку та підтримки аграрного комплексу Полтавщини за пріоритетними напрямками на період до 2020 року.

Для реалізації заходів Програми розвитку та підтримки аграрного комплексу Полтавщини за пріоритетними напрямками на період до 2020 року необхідно долучити місцеві органи самоврядування та громадські об’єднання.

Основними напрямками розвитку до 2020 року визначені: розвиток сучасних форм кооперації в аграрному секторі, підтримка малих та середніх виробників сільськогосподарської продукції, підтримка галузі бджільництва, розвиток органічного сільськогосподарського виробництва та розвиток дорадництва. Все це дасть змогу створити нові додаткові робочі місця в сільському господарстві, сприяти розвитку підприємництва в сільській місцевості, створити додаткові можливості для зростання доходів сільського населення.