25 лютого 2020 року на базі Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області відбулась науково-практична конференція «Механізм впровадження інформаційної платформи між бджолярами та сільськогосподарськими підприємствами. Законодавча база у бджільництві».
Організаторами виступили Департамент агропромислового розвитку облдержадміністрації, Головне управління Держпродспоживслужби в Полтавській області, Громадська спілка «Обласне об'єднання «Полтавський пасічник».
В конференції взяли участь директор Департаменту агропромислового розвитку С. Фролов, заступник директора Департаменту О. Палій, перший заступник начальника ГУ Держпродспоживслужби в Полтавській області
С. Павлов, представники агрохолдингів, фермерських господарств та бджолярі області.
Головним питанням конференції стало обговорення шляхів налагодження співпраці сільськогосподарських підприємств та пасічників з метою недопущення отруєння бджіл засобами захисту рослин.
Дане питання наразі є дуже актуальним, так як в останні роки фіксуються часті випадки загибелі бджіл на пасіках в господарствах всіх форм власності. Це відбувається через порушення норм та правил, встановлених законодавством України, під час обробітку сільськогосподарських культур засобами захисту рослин.
Директор Департаменту агропромислового розвитку С. Фролов у своєму виступі повідомив про наміри співпраці з органами місцевого самоврядування щодо контролю за дотриманням сільськогосподарськими підприємствами статті 37 Закону України «Про бджільництво» в якій зазначено, що фізичні та юридичні особи, які застосовують засоби захисту рослин для обробки медоносних рослин, зобов'язані не пізніше ніж за три доби до початку обробки через засоби масової інформації попередити про це пасічників, пасіки яких знаходяться на відстані до десяти кілометрів від оброблюваних площ. При цьому повідомляється дата обробки, назва препарату, ступінь і строк дії токсичності препарату. Крім того, Департаментом спільно з ГУ Держпродспоживслужби в Полтавській області проводитимуться дії щодо виявлення та зупинення фактів поширення та використання підприємствами фальсифікованих препаратів, які мають підвищену токсичну дію.
В ході конференції також були обговорені питання впровадження інформаційної платформи між бджолярами та сільськогосподарськими підприємствами, реєстрації пасік в державному електронному реєстрі потужностей, вимоги національного законодавства та міжнародних стандартів до впровадження систем управління безпечністю харчових продуктів при виробництві меду та продукції бджільництва.