Кредитування аграріїв за програмою «5-7-9»

22.01.2024

Протягом 2023 року близько 500 агрогосподарств Полтавської області одержали 3,5 мільярди гривень банківських кредитів на розвиток, з них за державною програмою «Доступні кредити 5-7-9» - близько 400 господарств профінансовано на 2,02 мільярди гривень.

Найбільше кредитів аграріям видали «ПриватБанк», «Райффайзен Банк», «Укргазбанк», «Ощадбанк», «Укрексімбанк», «Креді Агріколь Банк», «ПУМБ».

На сьогодні за Державною програмою «Доступні кредити 5-7-9%» Фонд розвитку підприємництва (ФРП) уклав угоди про співробітництво з 44 банками, зокрема - АТ КБ «ПриватБанк», АТ АБ «Укргазбанк», АТ «Ощадбанк», АТ «Укрексімбанк», АТ «ПУМБ», АТ «Прокредит Банк», АТ «Райффайзен Банк», АТ «ОТП Банк», АТ «ТАСКОМБАНК», АТ «КРЕДІ АГРІКОЛЬ БАНК», АТ «Кредобанк», АТ «БАНК КРЕДИТ ДНІПРО», АТ «БАНК АЛЬЯНС», АТ «БАНК ВОСТОК», ПАТ АБ «ПІВДЕННИЙ», АТ АКБ «Львів», АТ «ПІРЕУС БАНК МКБ», АТ «МТБ БАНК».

Нагадаємо, у відповідності до постанови Кабінету Міністрів України від 14 березня 2023 року №229 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо надання фінансової державної підтримки суб’єктам підприємництва» для сільськогосподарських товаровиробників продовжено строк отримання фінансової підтримки для посівної кампанії у 2024 році до 31 березня 2024 року та пролонговано видані кредити для здійснення посівних робіт (за умови погашення до 25% кредиту). Максимальна сума кредиту для сільгосппідприємств  (терміном на 12 місяців, під 9 % річних) складає  90 млн. грн. При цьому, державна гарантія для забезпечення часткового виконання боргових зобов’язань за такими кредитами, складає 80%.