Малі та середні сільськогосподарські підприємства, в тому числі фермерські господарства, які знаходяться у Полтавській області, можуть подати заявку на отримання фінансової допомоги у розмірі 40 000 доларів США

29.05.2023

Міжнародна гуманітарна організація Mercy Corps в рамках Програми підтримки економічної стійкості України (далі – програма), розпочинає прийом заявок на отримання фінансової допомоги від сільськогосподарських підприємств, зокрема фермерських господарств у розмірі 40 000 доларів США. Подати заявку на отримання цієї допомоги можуть власники малих та середніх сільськогосподарських підприємств Полтавської, Сумської та Чернігівської областей.

Взяти участь у цій програмі та отримати відповідну фінансову допомогу можуть малі та середні сільськогосподарські підприємства, які знаходяться у Полтавській області та залучають (або планують залучити) сільські домогосподарства або дрібних фермерів¹ до своєї бізнес-моделі. Домогосподарства та дрібні фермери з діяльністю, дотичною до діяльності підприємств, що розраховують на допомогу, мають відчути позитивні зміни від реалізації цієї програми, наприклад, завдяки:
- відновленому або забезпеченому доступу до ринків збуту фермерської продукції, втрачених через війну;
- відновленому або створеному місцевому виробництву, спрямованого на розв’язання проблем з постачанням ресурсів, необхідних для повноцінного функціонування фермерського господарства (виробництво комбікормів, вирощування посадкового матеріалу тощо);
- наданим раніше відсутніх послуг або послуг з високим місцевим попитом, для покращення умов ведення дрібної фермерської діяльності та збільшення її прибутковості (послуги з обробки землі, зберігання продукції тощо);
- виробництву продукції з доданою вартістю з продукції фермерської діяльності, придбаної в сільських домогосподарств та дрібних фермерів (плодоовочева продукція, ягоди, продукція тваринництва: молоко, яйця, продукція бджільництва тощо).

¹ До категорії дрібного фермерства входять особисті селянські господарства, самозайняті особи, фізичні особи-підприємці, що працюють на відносно невеликих земельних ділянках (до 2 га) та мають відносно невеликий обсяг товарообігу.

Середній розмір фінансової допомоги складає 40 000 доларів США у гривневому еквіваленті за актуальним курсом НБУ. Одержувач коштів має здійснити облік, повний розрахунок та оплату всіх податків відповідно до чинного законодавства України.

Ознайомитись з умовами програми, критеріями відбору учасників та подати онлайн-заявку для участі можна на: https://uerp.mercycorps.org.

Довідково. Mercy Corps – це глобальна команда гуманітаріїв, які працюють разом на передовій найбільших криз сучасності, створюючи майбутнє можливостей для суспільного процвітання. Mercy Corps працює в Україні з початку повномасштабної війни в лютому 2022 року. Команда надає екстрену допомогу біженцям у сусідніх країнах та людям, переміщеним всередині України, щоб вони могли задовольнити свої базові потреби виживання. Mercy Corps також фінансує місцеві організації, які найкраще знають свою громаду та оперативно працюють над вирішенням найнагальніших потреб. У 2022 році Mercy Corps та його партнери охопили понад 1,38 мільйона людей в Україні та сусідніх країнах екстреною грошовою допомогою, продуктами харчування, психосоціальною підтримкою, інформаційними кампаніями та іншою невідкладною допомогою.