28-30 вересня 2016 року в Інституті свинарства і агропромислового виробництва Національної академії аграрних наук України відбулась міжнародна науково-практична конференція «Корми і кормові добавки та шляхи зниження собівартості продукції тваринництва». Метою конференції було сприяння росту обізнаності вітчизняних тваринників, зокрема у галузі свинарства, ознайомлення з напрацюваннями науковців інституту як у питаннях кормовиробництва, годівлі, так і технологій розведення й вирощування свиней.
В конференції взяли участь представники майже з усіх регіонів України. Були запрошені директори наукових установ та дослідних господарств мережі Національної академії аграрних наук України, керівники передових сільськогосподарських підприємств області, а також інші фахівці галузі. Привітав учасників конференції директор Інституту свинарства і агропромислового виробництва НААН, доктор сільськогосподарських наук, професор В.М. Волощук. Зі вступними словами виступили заступник академіка-секретаря відділення зоотехнії апарату Президії НААН, доктор сільськогосподарських наук, професор О.М. Жукорський та заступник директора Департаменту агропромислового розвитку Полтавської обласної державної адміністрації О.Б. Палій.
В ході конференції з тематичними доповідями та презентаціями виступили науковці Інституту свинарства і агропромислового виробництва НААН. Крім того, директором свинарської галузі компанії «АГРОФІД ЛТД» (Венгрія) Болла Калманом було представлено інформацію про роботу компанії та про ведення галузі свинарства в Угорщині. Ланко Ференц – спец-консультант з годівлі компанії «АГРОФІД ЛТД» доповів про методи правильної годівлі з врахуванням генетики свиней, годівлі зі зменшенням введення сої в готових комбікормах та інновації кормових добавок, а також результати власних досліджень.
30 вересня учасники заходу відвідали дослідне господарство Інституту свинарства і агропромислового виробництва ДП «ДГ «Степне» Полтавського району, де ознайомились з роботою племінного заводу з розведення великої білої породи свиней та племінного заводу з розведення української чорно-рябої молочної породи великої рогатої худоби. Також учасники конференції відвідали підприємство з переробки м’ясної продукції.
Керівник господарства П.Г. Сокирко зауважив важливість наукового супроводження, тісної співпраці науки з виробництвом, що позитивно впливає на розвиток підприємства в усіх галузях та на економічні показники.
Тому, одним з важливих завдань є збереження цілісності структури Інституту свинарства і агропромислового виробництва НААН з його мережею, як потужної наукової установи, що активно сприяє розвитку агропромислового сектору економіки не лише Полтавщини, а й України в цілому.