Міжрегіональний форум із питань реформ у галузі рибного господарства

18.07.2024

17 липня 2024 року в Полтаві провели Міжрегіональний форум із питань реформ у галузі рибного господарства та здійснення аквакультури. Участь у заході взяли начальник Полтавської ОВА Філіп Пронін, його заступник Володимир Когут, директор Департаменту агропромислового розвитку ОВА Сергій Фролов, представники Мінагрополітики, Держрибагентства, бізнесу, громадські діячі, науковці, здобувачі освіти.

«Наш форум має не просто теоретичну, а й практичну мету. Ми об’єднуємо людей і вирішуємо конкретні проблемні питання, спільно досягаємо результату. Полтавщина – флагман по зарибленню водойм. Цьому сприяє й обласна профільна програма. Завдяки комплексному підходу та взаємодії на всіх рівнях вперше за довгий час провели масштабне зариблення. Загалом протягом року вже здійснили чотири такі заходи. Запущено 56 тисяч екземплярів риби товстолоба, коропа й білого амура. Це все було б не можливо без спільних зусиль», – зазначив Філіп Пронін.

Також в області працюють над інвентаризацією та паспортизацією водних об'єктів, розбудовою зрошувальних систем.

Заступник очільника Мінагрополітики Віталій Головня наголосив, що форум зібрав усіх представників аквакультури, промислу, любителів рибалок, державних і місцевих органів влади.

«Мета сьогоднішнього заходу – обговорення та розробка нових стратегій, поширення знань про сталий розвиток і впровадження нових технологій для покращення ефективності та екологічної стійкості галузі. На учасників чекає кілька панельних дискусій, на яких розберемо кожну сферу в рибній галузі», – сказав Віталій Головня.

Під час панельних дискусій учасники заходу обговорили питання запровадження міжнародних стандартів у рибній галузі: експорт, імпорт та євроінтеграцію. Ознайомилися з інноваційними підходами до формування доданої вартості: аквакультура, переробка, маркетинг. Порушили питання підготовки професійних кадрів, наукового розвитку та рибальства.

Захід організували Міністерство аграрної політики та продовольства України, Державне агентство України з питань розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм, Полтавська обласна військова адміністрація, Полтавський державний аграрний університет, Державна установа «Методично-технологічний центр з аквакультури».

Матеріал Полтавської обласної військової адміністрації