На Полтавщині планують створити 30 молочарських сімейних ферм

23.04.2015

Лише ефективні сімейні ферми, об’єднані в молочні кооперативи, мають шанс поліпшити матеріальне становище сільських мешканців. На цьому наголосили представники компанії «Данон Україна» та МБФ «Добробут громад», представники влади та аграрного сектору під час наради у заступника голови ОДА Романа Товстого.

У Полтавській області запроваджують проект зі створення молочарських кооперативів. Цей проект спрямований на вирішення труднощів, які стоять перед малими та середніми виробниками молока. Сімейні ферми — забезпечать нові робочі місця, дадуть змогу розвиватися сімейному бізнесу та забезпечити населення якісною продукцією переконують в облдержадміністрації.

“З нашого боку ми всіляко сприятимемо розвитку цього бізнесу в області. Наша область цікава для інвестицій. Ми вже впроваджуємо в себе кілька пілотних проектів. Однак, враховуючи нинішню цінову політику, дещо зменшилося поголів’я корів. Однак — це загальна державна ситуація”, – сказав Товстий.

Проект для Полтавщини новий, зазначив керівник департаменту агропромислового розвитку Полтавської ОДА Сергій Фролов. Найпоширеніші такі види господарст в Дніпропетровську.

“У кожній такій фермі має бути 10, 15, чи 20 корів. У рамках проекту кожній сімейній фермі виділять 6 тис. Євро на закупівлю обладнання. Голов на ж умова, щоб така ферма працювала не рік чи два , а 7-10 років”, – сказав Фролов.

Першим етапом реалізації проекту, стане огляд сімей, які виявили бажання брати участь у проекті. Загалом представники поекту планують створити на Полтавщині до 30 таких ферм.

Матеріал Обласного комунального інформаційного агентства «Новини Полтавщини»