Ви є тут

На Полтавщині розпочнуть інвентаризацію земель під полезахисними смугами і водного фонду

15.05.2023

В області розпочнуть інвентаризацію земель водного фонду та зайнятих полезахисними лісовими смугами, розташованих на землях сільськогосподарського призначення. Ці заходи проводитимуть у межах Програми ефективного використання земельних ресурсів Полтавщини на період 2022-2027 років.

«На жаль, минулого року через відсутність фінансування інвентаризацію земель в області не проводили. На Полтавщині близько 15 тисяч гектарів непроінвентаризованих земель, тож цього року громадам потрібно продовжити відповідну роботу, – розповів заступник начальника Полтавської облвійськадміністрації Олексій Бруслик. – Щоб структурувати цю роботу й допомогти органам місцевого самоврядування її здійснювати, є Програма ефективного використання земельних ресурсів».

На засіданні обласна комісія затвердила пооб’єктний перелік ділянок для інвентаризації, проведення якої співфінансуватимуть за рахунок коштів обласного бюджету, що надходять у порядку відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва. Це зокрема 1 млн 33 тисячі гривень.

«Низка громад уже відгукнулися й готові взяти участь у програмі. Вони визначають, які площі та об’єкти інвентаризуватимуть, засвідчують цей перелік рішенням сесії та подають на розгляд комісії. Ухвалили такі рішення й подали заявки на участь у Програмі 23 громади з усіх районів області. Зокрема надійшло заявок на інвентаризацію 2883 ділянок площею 4402 гектари. Із них 4025 гектарів – це ділянки під полезахисними смугами, 377 га – землі водного запасу», – розповів директор Департаменту агропромислового розвитку ОВА Сергій Фролов.

Відповідно до Програми 30% вартості послуг з інвентаризації ділянок, зайнятих лісосмугами, співфінансуватимуть з обласного бюджету і 70% – територіальні громади. На інвентаризацію земель водного фонду відсоткове співвідношення передбачене 50 на 50.

Затверджений перелік ділянок представлять на розгляд комісій обласної ради з питань аграрної політики і земельних відносин, екології та раціонального природокористування, а потім винесуть на сесію обласної ради.