Нарада-семінар з питань – відновлення роботи та організації поливу Градизької зрошувальної системи

07.07.2016

7 липня п. р. в с. Броварки Глобинського району відбулася нарада-семінар з питань зрошення. Організаторами виступили Полтавське обласне управління водних ресурсів спільно з Департаментом АПР. Серед учасників: керівники обласних служб, керівники та спеціалісти районних організацій і органів місцевого самоврядування, водогосподарських організацій, керівники сільгосппідприємств та приватні підприємці.

Учасники наради-семінару оглянули полив на полях ТОВ «Рост-Агро» посівів гібридної кукурудзи дощувальною технікою кругової дії типу «Reike»та крапельним зрошенням 300-гектарного поля посівів цукрових буряків. В ТОВ ІПК «Полтавазернопродукт».

На пленарній частині зі вступним словом виступив Товстий Р.І. – заступник голови облдержадміністрації. З проблемами та перспективами відновлення роботи зрошувальних систем в господарствах області поділився начальник обласного управління водних ресурсів Фомичов В.О. Про важливість поливів, можливості їх організації і розширення в інших районах виступив директор Департаменту АПР Фролов С.О.

Починаючи із 2013 року за участі, матеріальної та фінансової допомоги зацікавлених господарств Кременчуцьким міжрайонним управлінням зрошувальних систем відновлена робота 5-ти потужних насосних станцій, міжгосподарської мережі трубопроводів та 11 км магістрального каналу на законсервованій із 2004 року Градизькій зрошувальній системі. Господарствами закуплено та змонтовано сучасну поливну техніку і в поточному році планується охопити належним зволоженням біля 2000 гектарів посівів кукурудзи, сої та буряків від державних насосних станцій. Підвів підсумки наради заступник голови ОДА Товстий Р.І.