Сьогодні в обласній державній адміністрації під головуванням тимчасово виконувача обов'язків голови облдержадміністрації Пругла Олега Євгеновича відбулася нарада з питань щодо забезпечення області в продовольчих ресурсах зерна у 2019/ 20 маркетинговому році.
На нараду були запрошені керівники підприємств борошномельної та хлібопекарської галузей, представники ПАТ «Аграрний фонд» та ПАТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України».
З інформацією щодо продовольчого забезпечення області виступив директор Департаменту агропромислового розвитку Фролов Сергій Олександрович.
Зокрема він зазначив, що на даний час в області завершено збирання ранніх зернових культур, характерною ознакою яких був високий рівень організації та технологічного забезпечення.
Станом на 05 серпня 2019 року в області зібрано 1,5 млн. тонн зернових та зернобобових культур, в т.ч. 1,1 млн.тонн пшениці. За прогнозом Департаменту агропромислового розвитку наявність продовольчого зерна з врахуванням перехідних залишків оцінюється близько 850 тис.тонн.
В поточному році на Полтавщині реалізується 9 інвестиційних проектів з розширення інфраструктури зернового ринку.
Департаментом спільно з підрозділами агропромислового розвитку райдержадміністрацій створено реєстр сільгосппідприємств, які мають зерно продовольчих якостей для постачання хлібопекарським підприємствам області.
В області резервні обсяги борошна підтримуються ПАТ «Аграрний фонд». На умовах форвардних закупівель зерна урожаю 2019 року ПАТ «Аграрний фонд» укладено з 3 сільгоспвиробниками області контракти на придбання 40,5 тис. тонн продовольчої пшениці.
Полтавське регіональне відділення ПАТ "ДПЗКУ" заключило форвардні контракти з сільськогосподарськими товаровиробниками на придбання пшениці в кількості майже 5 тисяч тонн. Для виробництва житнього борошна у 2019/20 маркетинговому році товариство планує закупити 18 тис. тонн жита.
Для забезпечення нормативних споживчих потреб населення області хлібопродуктами на 2019/2020 маркетинговий рік необхідно 161,5 тис. тонн зерна. Найбільше зернових ресурсів, а це 135,5 тис. тонн або 84 відсотки, потребує хлібопечення.
З метою забезпечення продовольчої безпеки та стабільної ситуації на ринку хліба області на маркетинговий 2019/2020 рік Департамент вважає за необхідне передбачити спільні дії структурних підрозділів облдержадміністрації, райдержадміністрацій. Зокрема, постійний моніторинг ситуації на ринку хліба, зустрічі з виробниками продовольчого зерна та хліба щодо забезпечення сталої сировинної бази та визначення спроможності хлібопекарів безперебійного постачання хліба.
Всі учасники відмітили актуальність питання та внесли свої пропозиції щодо налагодження співпраці між усіма взаємопов’язаними ланками.