Нова реальність агробізнесу в умовах війни. Курс на можливості

20.11.2023

16-17 листопада 2023 року в Полтавській області відбулася конференція за підтримки Програми USAID АГРО «Нова реальність агробізнесу в умовах війни. Курс на можливості». У заході взяли участь понад 60 учасників з Полтавської області, а також фермери з Дніпра, Житомира та Чернігівщини.

Одним із учасників конференції був Віктор Скриль, заступник директора Департаменту агропромислового розвитку Полтавської обласної військової адміністрації. У своєму виступі він акцентував увагу на важливості фінансування агросектору в умовах війни. Адже зараз аграрний сектор переживає дуже складний період. Війна внесла корективи в усі процеси, пов’язані з вирощуванням, збиранням і реалізацією сільськогосподарської продукції. Для того, щоб подолати ці виклики, необхідно об’єднати зусилля влади, бізнесу та фермерів і працювати разом, щоб забезпечити стабільність та розвиток аграрного сектору.

Віктор Скриль також розповів про нові можливості фінансування, які з’явилися для аграріїв в умовах війни, а також закликав фермерів активніше брати участь у грантових програмах, які спрямовані на розвиток аграрного сектору.

У рамках конференції було обговорено низку важливих питань, пов’язаних з фінансуванням агросектору, збутом врожаю, ринком добрив та екологічними вимогами. Учасники заходу отримали практичну інформацію про те, як отримати гранти та фінансування для розвитку свого господарства, як адаптувати бізнес до нових умов, та як забезпечити безпечне використання пестицидів.

Конференція «Нова реальність агробізнесу в умовах війни. Курс на можливості» стала важливим кроком у напрямку пошуку нових шляхів розвитку аграрного сектору в умовах війни. Завдяки обговоренню актуальних питань і обміну досвідом учасники конференції отримали цінну інформацію, яка допоможе їм у подальшій роботі.